Trabzon'un Araklı ilçesinde yoğun sağanak nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su bastı.

Trabzon'un Araklı ilçenin Yeşilyurt mahallesinde meydana gelen sel ve heyelan sonucu iki kişiye ulaşılamıyor. Ekiplerin alandaki çalışmaları sürüyor.

19 Haziran 2019 Çarşamba 09:21
Trabzon'un Araklı ilçesinde yoğun sağanak nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su bastı.
Trabzon'un Araklı ilçesinde yoğun sağanak nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su bastı. İlçe merkezinde öğle saatlerinde etkili olan sağanak nedeniyle Araklı ilçesi ile bazı mahalleri arasında ulaşımı sağlayan yollarda su seviyesinin yükselmesi sonucu ulaşımda aksamalar yaşandı. Bazı araçlar yollarda biriken suda mahsur kaldı. Mahallede bazı yollarda heyelanlar meydana geldi.Trabzon'un Araklı ilçesinde yoğun sağanak nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su bastı. İlçe merkezinde öğle saatlerinde etkili olan sağanak nedeniyle Araklı ilçesi ile bazı mahalleri arasında ulaşımı sağlayan yollarda su seviyesinin yükselmesi sonucu ulaşımda aksamalar yaşandı. AFAD ekipleri bazı vatandaşların büyükbaş hayvanlarını heyelan bölgesinden uzaklaştırmasına yardımcı oldu.

 

Trabzon'da etkili olan sağanağın ardından Araklı ilçesinin Çamlıktepe Mahallesi'nde 4 ev ve iş yerinin yıkıldı.
Sağanak sonrası oluşan selde 1 kişinin cesedine ulaşıldı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin alanda çalışması sürüyor.

 

    Yorumlar

banner153
Arşiv