TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Rize Fatma Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezinden büyük Başarı.

Diyarbakır’ın modern yüzünü ifade eden ve en büyük ilçesi olan Kayapınar’ın Kaymakamı, aynı zamanda Rize’li hemşehrimiz Arif KARAMAN. TÜBİTAK Türkiye finallerinde dereceye giren öğrenci ve öğretmenlerimizi misafir ederek, onların başarılarını kutladı. Çeşitli ikram ve hediyelerle onları ağırladı.

05 Kasım 2022 Cumartesi 11:28
TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Rize Fatma Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezinden büyük Başarı.
Diyarbakır’ın modern yüzünü ifade eden ve en büyük ilçesi olan Kayapınar’ın Kaymakamı, aynı zamanda Rize’li hemşehrimiz Arif KARAMAN. 
TÜBİTAK Türkiye finallerinde dereceye giren öğrenci ve öğretmenlerimizi misafir ederek, onların başarılarını kutladı. Çeşitli ikram ve hediyelerle onları ağırladı.

Türkiye genelinde toplamda 31001 projenin yarıştığı TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Kurumumuz büyük bir başarı elde etti.  On iki farklı bölgede gerçekleştirilen bölge finallerinde birincilik derecesi alan projeler arasından 180 proje Türkiye finalinde yarıştı. 
Bu önemli organizasyonda;
Kurumumuz felsefe öğretmeni Dr. Ebru ÖNER danışmanlığında öğrencilerimiz Ahmet HACIOĞLU, Elvin Asel ŞENKAYA ve Ahsen Ravza YILMAZ’ın hazırlamış olduğu “Resimli ve Sesli Elektronik Hikâyeler Aracılığıyla Değerler Eğitimi” isimli proje Değerler Eğitimi kategorisinde Türkiye birincisi,
matematik öğretmenimiz Halil İbrahim DÖNMEZ danışmanlığında öğrencimiz Adnan Ediz KORKMAZ “7 ile Bölünebilmede Farklı Bir Yaklaşım” isimli proje ile matematik kategorisinde Türkiye üçüncüsü,
Yine kurumumuz sınıf öğretmeni olan uzman öğretmen Havva Nur İPEKOĞLU YETGİN danışmanlığında Muhammed Kadir YETGİN’in hazırlamış olduğu “Sen, Ben, Biz, Hepimiz, El Ele Verirsek Güzel Olur Geleceğimiz” isimli proje ile coğrafya kategorisinde Türkiye üçüncüsü olmuştur.
Bu başarılarından dolayı öğrenci ve öğretmenlerimizi kutlarız.


    Yorumlar

banner153
Arşiv