Pazar Taksici esnafından basın açıklaması

Çayelili taksiciye saldıran kişi Pazarlı Taksici Değildi Dendi.

18 Ağustos 2022 Perşembe 15:58
Pazar Taksici esnafından basın açıklaması
Pazar Taksici esnafı “Çayeli taksicilerinden birinin ilçemiz den geçerken sadece ön camına elle fiili müdahale gerçekleşmiştir. Yapılan bu müdahaleden dolayı üzgünüz yapan kişi kesinlikle taksici değildir. Ne kadar da taksici olmasa bile bu hareketten dolayı üzgünlüğümüzü belirtmek isteriz. “ Açıklaması yaptı

 

Pazar Taksicilerinden açıklama geldi ancak bu açıklamayı yapan kişi, kurum veya kuruluş açıklamayı üstlenmedi. İsimsiz yapılan açıklamada şunlara yer verildi;

 

Açıklamada şunlara yer verildi;

“İki gün önce ilçemiz havalimanın da yapılan ihale saatin de Çayeli taksicilerinden birinin ilçemiz den geçerken sadece ön camına elle fiili müdahale gerçekleşmiştir. Yapılan bu müdahaleden dolayı üzgünüz yapan kişi kesinlikle taksici değildir. Ne kadar da taksici olmasa bile bu hareketten dolayı üzgünlüğümüzü belirtmek isteriz. İhale saatin de herkesin tansiyonu yüksekken bir anda olan bu olaydan dolayı özür dileriz. Fakat İnsatagram hesabı Rize takip olan bir haber sitesinin çatlak olan camın daha da çatlak gösterilmesi, şoförün taşlandığının söylenmesi sopalandığının söylenmesi pazarımızın karalanmaya çalışılmasındandır.

Olay günü kamera görüntüleri pazar emniyetin de mevcuttur, paylaşılmasını istiyoruz. Ayrıca taksici kardeşimiz pazar emniyetin de şikâyetçi dâhil olmamıştır, kendisine teşekkür ederiz.

Ayrıca çatlak olan camın tüm masrafları taksiciler tarafından karşılanmak üzere faturası teslim alınmıştır.

İlçemizdeki taksiciler bu kadar sağduyulu davranmışken tek taraflı dinlenerek Çayeli ve pazar halkının karşı karşıya getirilmesi istenmiştir. Yıllardır komşumuz olan Çayeli ile tek bir sıkıntı dâhil yaşanmamıştır.

İlçemiz taksicilerinin 3 aydır ihalesinin bekletilme sürecine anlam vermezken bile sağduyulu davranarak bekledik. Fırtına köprüsünde yolcular ile birlikte yolumuz kesildi, araçlarımızın etrafı çevrildi, emniyeti aradığımız halde sonuç alamadık, otobanlarda araçlarımızın üzerine araç kırıldı, yine sağduyulu davrandık. Ve geldiğimiz noktada bunları kimse haber yapmadı, biz bile ilçeler arası kargaşaya meyil vermemek için haber yaptırmadık. Ve bugün ilçemize gelen diğer ilçeden taksicileri duraklarımıza çaya davet ediyoruz ve kimse bir problem yaşamıyor.

İlçeler arası kargaşa çıkarmak ve karalamaya çalışanları kınıyoruz. Özellikle Rize takip instagram haber sayfasını kınıyor ve yaptığı haberi Çayelili taksiciden dinleyerek yenilemesini isteriz.” Denildi.

 

    Yorumlar

banner153
Arşiv