AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda çeşitli konularda açıklamalarda bulundu.

12 Eylül 2022 Pazartesi 10:47
AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi
AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda çeşitli konularda açıklamalarda bulundu.Alim açıklamasında; İl dışına çıktığımız zaman soğuk çay demiyoruz, Didi istediğimizde bulamadığımız zaman üzülüyoruz. Didi güzel ve önemli bir markamız. Bunu oluşturana teşekkür etmek boynumuzun borcudur. Şu süreçte daha aktif hale gelmesi lazım. Üretim tesislerinin Çaykur’Un uhdesinde olacak şekilde gerçekleşmesi ile alakalı çalışmalar var. Ardeşen’de bu konu konuşulmuştu. Belediye Başkanımızın bu konuda bir çalışması var. Çaykur’la da görüşülüyor. Didi’nin daha büyümesi adına Çaykur’un kendi üretim tesisleri olmalıdır.

Ardeşen Belediye Başkanımız Avni Kahya’nın bu konuda gayreti var. Kendisine teşekkür ediyorum. Doğrudur, eğer gerekli tetkikler yapıldıktan sonra uygunluk oluşursa kesinlikle yapılması lazım. Hatta bir konuşmamızda ben şunu söylemiştim. Çaykur öyle yapmalı ki, o suyu ürettikten sonra kaliteli çayı bu su ile demlemeniz lazım.

Çay Kanunu meclis kapanmanda gündeme gelmişti. Ekim ayının gelmesiyle meclis açılacak ve yeniden çay kanunu gündeme gelecek, komisyonda değerlendirilecek. İnşallah hemşerilerimizin, müstahsillerimizin, özel sektörün ve Çaykur’un memnun olacağı bir kanun oluşacak.Artvin-Rize bağlantı yoluyla ilgili kısa vadede bir çalışma olmayacak şu anki durumda fakat uzun vadeli planlarımızda var. Bungalovların disiplinize edilmesi lazım, bu şekilde hoş bir görüntü değil.

Hem turizmi baltalamamak adına hem de asayiş anlamında da daha kontrollü bir şekilde yapılması gerekiyor. Rafting federasyonu kapatılmadı, başka bir federasyonun içerisine alındı.

Çamlıhemşin ve İkizdere fabrikalarımız çok hızlı bir şekilde yapımı ilerliyor.

Tamamlanmak üzereler yapı olarak tamamlandıktan sonra iç makine olarak gerekli sözleşmeler yapıldı, yapı tamamlandıktan sonra gerekli malzemeler hemen temin edilip çalışma başlayacak." ifadelerini kullandı. 

    Yorumlar

banner153
Arşiv