19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

Vali Kemal Çeber’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

18 Mayıs 2022 Çarşamba 22:51
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun
Vali Kemal Çeber’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’dan başlatılan bağımsızlık mücadelesi Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda kurtuluş meşalesinin yakıldığı önemli dönüm noktalarından biridir.

Milletimizin kaderini değiştiren 19 Mayıs 1919’un, 103. yıl dönümünü milletçe hep birlikte kutlamanın sevincini yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkmasıyla başlayan bağımsızlık mücadelemiz tarihe gömülmek istenen bir milletin tekrar doğuşu, özgür ve müreffeh yarınlara yürüyüşü olmuştur.

İstiklal Savaşımızı zafere taşıyan birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu, bugün de devletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarabilmemiz için bize ilham ve güç vermektedir.

Sevgili gençler; 19 Mayıs gününün sizlere armağan edilmesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve aziz milletimizin sizlere verdiği değerin ve duyduğu güvenin bir göstergesidir.  Bu değerli emaneti yaşatmak ve korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak gençliğimiz başta olmak üzere hepimizin sorumluluğudur.

Bu emanetin yüklediği yüksek sorumluluğun her zaman bilincinde olacağınıza, Cumhuriyetimizi geleceğe taşımak için özveriyle çalışacağınıza yürekten inanıyoruz.

Sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz, çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim almanız devlet ve millet olarak en önemli amacımızdır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyorum.

Geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.

 

 

Kemal ÇEBER

Rize Valisi

 

    Yorumlar

banner153
Arşiv