EMİTT FUARI’NDA RİZE RÜZGÂRI!

22-25 Ocak tarihleri arasında Tüyap Fuar Merkezi'nde ziyaretçilerini ağırlayacak olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) 71 ülke, 4 bin 500'ü aşkın kurum, kuruluş ve beldenin katılımlarıyla kapılarını açtı.

23 Ocak 2015 Cuma 09:36
EMİTT FUARI’NDA RİZE RÜZGÂRI!
 19. EMITT Fuarı'nın açılışına Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Vali Ersin Yazıcı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın yanı sıra çeşitli illerden vali ve belediye başkanları, yabancı misyon şefleri, , ulusal ve uluslararası turizm ve seyahat acenteleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ile çok sayıda turizm profesyoneli katıldı.

Rize Valiliği, Rize Belediyesi, ÇAY-KUR Genel Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Rize Ticaret Borsası, Rize Ticaret ve Sanayi Odası, İstanbul Beylikdüzü Kongre ve Fuar Merkezi'nde düzenlenen 19. EMITT-2015 Doğu Akdeniz Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı'nda açtığı stant ile Rize'yi dünyaya tanıtıyor.

Çay’ın Başkenti Rize, turizmin tüm dallarında verdiği hizmetleri EMITT Fuarı’nda tanıtıyor. Dağları, şelaleleri, ormanları, yaylaları, milli parkları ve kemer köprüleri ile Karadeniz’in incisi Rize, turizmde öne çıkan tarihi ve doğal güzelliklerini dünyaya sunuyor.

İlk gün Rize standını İstanbul, Ağrı, Giresun, Ordu, Bayburt, Kayseri, Kırıkkale, Trabzon ve Bursa Valileri ziyaret etti.

Standımızı ziyaret eden Bursa Valisi Münir Karaloğlu Rizeli hemşehrileri ile buluşmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek “ Rize doğal ve kültürel güzellikleri ile önemli turizm potansiyelini içinde barındırıyor. Rize eşi benzeri olmayan herkesin gidip görmesi gerektiği bir yerdir” dedi.

12. salon ve 1203 numaralı stantta tanıtıcı materyallerin dağıtımının yapıldığı, yöresel yemeklerin sunulduğu, folklor gösterilerinin yapıldığı, Rize Standı, ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Fuar, 25 Ocak 2015 tarihine kadar açık olacak.

 

    Yorumlar

banner153
Arşiv