Rize Fındıklı'da Okullara Kamyonlarla Kar Taşındı

Doğu Karadeniz'de yüksek kesimlere yağan kar sahil kesimini teyet geçince, Rize'nin çoğu sahil ilçeci gibi Fındıklı İlçesinde de yüzlerce çocuk mevsiminde olmalarına rağmen kar topu oynayıp kardan adam yapma heyecanını yaşayamaz oldu. Bu bağlamda Fındıklı İlçe Milli Eğitim ve İlçe Özel İdaresi tarafından ilçede eğitim öğretim veren ve bahçeleri müsait olan iki okula kamyonlarla kar taşıdı.

01 Mart 2019 Cuma 17:28
Rize Fındıklı'da Okullara Kamyonlarla Kar Taşındı
Fındıklı 11 Mart İlkokulu ve Aksu İlköğretim okulu bahçesine kamyonlarla getirilen kar yığınları saniyeler içinde eriyip bitti. Fındıklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü nün organizatörlüğünde il özel idare araçları ile ilçeye bağlı Yaylacılar köyünden getirilen karlar kütleleri çocukların oynayabilmeleri için okul bahçesine boşaltıldı. Fındıklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Ergene başta olmakla birlikte Okul Müdürleri ve Öğretmenlerde bu coşkuya eşlik ederek kartopu oynadı.

 

Yapılan bu güzel uygulamadan dolayı sevinçlerini gizleyemeyen Öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Ergene ve  Özel İdare Müdürü Dursun Yaşaroğlu'na teşekkür etmeyi ihmal etmediler.

 

 

    Yorumlar

banner153
Arşiv