Hamidiye Özel Çözüm Kolejinde Yüzme Kursu Kayıtları Başladı.

Hamidiye Özel Çözüm Koleji Müdürü Bahri Kâhya, 8 Temmuz Pazartesi gününden itibaren okul bünyesinde 'Yüzme Kursu' başlatacaklarını ifade ederek, kayıtların bugün itibari ile başladığını söyledi.

19 Haziran 2019 Çarşamba 13:34
Hamidiye Özel Çözüm Kolejinde Yüzme Kursu Kayıtları Başladı.
Kayıtlarının Başladığını Söyledi.

Hamidiye Çözüm Koleji spor kompleksi içerisinde yer alan yüzme havuzunda, sağlıklı bir yaşam için tüm öğrencilere yüzme öğretmeyi amaçladıklarını ifade eden Kahya, “Her çocuk yüzmeyi öğrensin" istiyoruz. Alanında uzman bay ve bayan antrenörlerimiz eşliğinde erkek ve kız çocuklarımıza okulumuz havuzunda yüzme eğitimi vereceğiz. Okulumuz öğrencileri için ücretsiz sunacağımız hizmet için, okul dışından da öğrenci alımı gerçekleştireceğiz. 7-14 Yaş grubu tüm öğrenciler kurs için başvuruda bulunabilirler.Havuzun teknik özellikleri hakkında da bilgi veren Kâhya, “Toplam alanı 143 metrekare olan yüzme havuzumuz, okulumuz ve diğer okul öğrencileri tarafından kullanılmaktadır. 14,5 metreküp su kapasitesine sahip, 10 metre eninde, 12 metre boyunda ve 1.20 CM derinliğinde olan 3 kulvarlı yüzme havuzumuz, klor sistemi ile dezenfekte edilmektedir.

 

Öğrencilerin havuzu kullanması için bone, slip veya tayt, mayo, terlik, havlu veya bornoz, isteğe bağlı gözlük bulundurmaları gerektiğini de kaydeden Kâhya, yüzme kurslarının amacı hakkında da şu açıklamalarda bulundu: “Çocuğun suda rahat olmasını sağlamak, su korkusunu emniyetli bir şekilde yenmek, suda yardımsız ilerlemesini sağlamak, temel yüzme becerilerini kazandırmak, iyi bir yüzme tekniği öğretmek, motor gelişimine yardımcı olmak, kan dolaşım sistemini olumlu yönde geliştirmek, iyi bir ruhsal ve sosyal gelişim sağlamak” dedi.

Kahya, detaylı bilgi ve kayıtlar için 0464 612 33 33 numaralı telefondan kendilerine ulaşabileceklerini de ifade etti.


    Yorumlar

banner153
Arşiv