Ayder Yaylasına Giriş Ücreti Alınmayacak

Hafta sonu Ayder Yaylasında Düzenlenecek Olan 'Kardan Adam Şenliğinde' Giriş Kapısından Ücret Alınmayacağı açıklandı öte yandan da zincir takmayan araç kesinliklede alınmayacak açıklaması yapıldı.

27 Ocak 2017 Cuma 21:54
Ayder Yaylasına Giriş Ücreti Alınmayacak
 Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine Bağlı Ayder Yaylasında bu yıl 10.su düzenlenecek olan 'Kardan Adam Şenlikleri' bu yıl erken başladı. Hafta sonunu bekleyemeyen bölge halkı yeni yağan karın keyfini çıkarmaya başladı.Şenlikle ilgili Çamlıhemşin Belediye Başkan Vekili Mustafa Kestioğlu, 28 - 29 Ocak 2017 tarihlerinde Ayder Yaylasında düzenleyecekleri şenlikte festival günlerinde vatandaşlardan giriş kapısından ücret alınmayacağını, ayrıca festivale katılan vatandaşlara da ücretsiz yemek dağıtılacağını söyledi.

Şenlik ile ilgili tüm çalışmaların aksamadan devam ettiğini ifade eden Kestioğlu, "Sadece şenliğimizin konser bölümü ülkemizde gelişen üzücü olaylar sebebiyle iptal edilmiştir. Ancak, Festival günlerinde vatandaşlardan giriş kapısından ücret almayacağız. Ayrıca festivale katılan vatandaşlara da ücretsiz yemek dağıtacağız. Etkinlikler kapsamında Aziz Şehitlerimizin anısına karda meşaleli yürüyüş programı da düzenleyeceğiz." dedi.

 

 Öte yandan Çamlıhemşin Kaymakamlığı resmi sosyal medya hesabından da bir açıklama geldi. 28-29 Ocak 2016 tarihlerinde Rize Çamlıhemşin Ayder Turizm Merkezinde Çamlıhemşin Belediyesi, Çamlıhemşin Kaymakamlığı, Türkiye Kayak Federasyonu ve Çadosk ortaklığında 10. Su düzenlenecek olan, Kardan Adam Şenliği ve Türkiye Biathlon Şampiyonası kapsamında yapılması düşünülen konserler, ülkemizde gelişen üzücü olaylar sebebiyle iptal edilmiştir. Etkinliğimiz aynı tarihlerde Türkiye Biathlon Şampiyonası ve diğer yarışmalar düzenlenerek programlandığı gibi gerçekleştirilecektir. AyderTurizm Merkezinde 10. Kez düzenlenmesi planlanan etkinliklerde ulaşım, güvenlik ve sağlık yönünden gerekli tedbirler alınacak olup, etkinlik kapsamında alana ulaşım hizmeti aksatılmadan sağlanacaktır. Ulaşımda aksamaların önlenmesi için park alanları oluşturulacak misafirlerimizin güvenli bir şekilde şenlik alanına ulaşımı sağlanacaktır. Bu yıl katılım sağlayan misafirlerimize ücretsiz ikramlarımız olacaktır. Katılımcıların Ayder Turizm Merkezine çıkışlarında araçlarının kar lastiği olması ve yanlarında zincir bulundurmaları kaza ve aksamalar açısından önem arz etmektedir.

 

ZİNCİRİ OLMAYAN ARAÇLARIN GEÇİŞİNE ASLA MÜSADE EDILMEYECEKTIR. Etkinlikler kapsamında Aziz Şehitlerimizin anısına karda meşaleli yürüyüş düzenlenecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Açıklaması yapıldı.    Yorumlar

Arşiv