HES Karşıtı Gösteri Yumruklu Bitti

Artvin’in Arhavi İlçesi’nde HES karşıtı bayanların oluşturduğu Atmacalar korosu HES karşıtı türküler söyledi.

23 Temmuz 2015 Perşembe 18:45
HES Karşıtı Gösteri Yumruklu Bitti
Artvin’in Arhavi İlçesi ile Rize’nin Fındıklı İlçesi Derelerinden alınacak sularla yapılması planlanan Kayadibi HES projesi için bugün Arhavi İlçesi’nde Çevre Etkileşim Değerlendirme (ÇED) bilgilendirme toplantısı düzenlenmek istendi. Toplantı öncesi HES karşıtları toplantının yapılacağı bina önünde toplandı. Arhavili bayanlar tarafından oluşturulan Atmacalar Korosu bina önünde hep bir ağızdan HES karşıtı türküler söyledi. Bayanların atmaca maskeleri de taktıkları görüldü.

Toplantıyı düzenleyecek olan bakanlık ve firma temsilcileri HES karşıtlarının tepkileri altında salona girdiler. Salonda dinleyici bulunmamasına rağmen bakanlık temsilcilerinin toplantıya başlamak istemesi çevrecilerin tepkilerine neden oldu. Küçük tartışmaların yaşandığı toplantı katılım olmadığı gerekçesi ile tutanak düzenlenerek başlamadan sona erdi.

Bakanlık temsilcileri ve firma temsilcileri çevreciler tarafından oluşturulan koridorun içerisinden geçerek binadan ayrıldılar. Bu sırada çevreciler tarafından yuhalandılar. Çevreciler bakanlık temsilcileri ve firma temsilcilerini araçlarına kadar takip edip protesto etti. Araçlarına binip ilçeden ayrılacakları sırada ise araçları yumruklandı.
    Yorumlar

Arşiv