Yeni Kütüphane Binası İçin İnceleme

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Ali Odabaş'ı Ardeşen’de

25 Kasım 2022 Cuma 09:48
Yeni Kütüphane Binası İçin İnceleme
Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Ali Odabaş'ı Ardeşen’de

 

Ardeşen İlçesi için düşünülen ve çalışmaları devam eden Kütüphane ve Okuma Salonu projesi hakkında ön protokol öncesi istişarelerde bulundu.

 

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya daha önce Ankara ziyaretinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Ali Odabaş'ı ziyaret ederek Ardeşen’de düşündükleri Kütüphane projesi hakkında da kendisine bilgiler vermişti.

 

Ardeşen’de düşünülen proje hakkında da detay verildi.

Mevcut Kütüphane yerinden taşınarak Ardeşen Şehirlerarası Terminal önündeki yerleşkeye yeni bir bina ile tekrar hizmet vermesi sağlanacak. Böylece atıl ve yüksek binalar arasında sıkışmış eski bina yerine çevresi ferah açık ve aydınlık okula salonlarıyla havadar ve ferah bir Kütüphane binası Ardeşen’e kazandırılmış olacak.

Bu bağlamda gerek eski bina ve yeni binanın kurulacağı alan hakkında heyet sahada incelemelerde bulundu.

 

Ardeşene gelen heyete Ardeşen Kayamakamı Ekrem Çeçen, İlçe Belediye Başkanı Avni Kahya, Kültür ve Turizm Rize İl Müdürü Esra Alemdar,  AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Terzi, Ardeşen Kütüphane Müdürü Levent Belak ve İlçe Halk Kütüphanesi Şefi Niyazi Gül eşilik etti.

 

Başkan Kahya ziyaretle ilgili şunalrı kaydetti; “Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Ali ODABAŞ ve Kütüphaneler Yapılandırma Oda Başkanı Ahmet ALDEMİR Beyle bir araya gelerek Ardeşen için düşündüğümüz yeni kütüphane projemiz ve uygulama alanıyla ilgili istişarelerde bulunduk.” İfadelerine yer verdi.

 

Haber: Murat UÇKAN    Yorumlar

banner153
Arşiv