Doğu Karadeniz’in Önemli Fabrikalarından Olan Lipton Satıldı

Unilever bugün küresel Çay işletmesi ekaterra'yı CVC Capital Partners Fund VIII'e 4,5 milyar Euro'ya nakitsiz ve borçsuz olarak satmak için bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

23 Kasım 2021 Salı 10:31
Doğu Karadeniz’in Önemli Fabrikalarından Olan Lipton Satıldı
Unilever, Çay işletmesini ekaterra'yı 4.5 milyar € karşılığında CVC Capital Partners Fund VIII'e satıyor.

Unilever bugün küresel Çay işletmesi ekaterra'yı CVC Capital Partners Fund VIII'e 4,5 milyar Euro'ya nakitsiz ve borçsuz olarak satmak için bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

 

Unilever CEO'su Alan Jope şunları söyledi: "Portföyümüzün daha yüksek büyüme alanlarına doğru evrimi, Unilever için büyüme stratejimizin önemli bir parçasıdır. Ekaterra'yı satma kararımız, planlarımızı gerçekleştirmede daha fazla ilerleme olduğunu gösteriyor.

 

"Çay işimizin şirketimizin tarihinde sahip olduğu yerden gurur duyuyoruz. Güçlü markaları ve küresel ayak izi ile ekaterra'nın CVC Fund VIII'in mülkiyeti altında gelişmesini dört gözle bekliyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki Çay meslektaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Çay işimize olan tutkuları ve bağlılıkları için ve onlara gelecek için iyi dileklerimle."

 

CVC Capital Partners'ın Yönetici Ortağı Pev Hooper şunları söyledi: "ekaterra, önde gelen markaların güçlü temelleri ve ürünlerine, insanlarına ve topluluklarına yönelik amaca yönelik bir yaklaşım üzerine inşa edilmiş harika bir işletmedir. ekaterra, hızlandırmak için çekici bir pazarda iyi bir konuma sahiptir. gelecekteki büyümesi ve kategorinin sürdürülebilir gelişimine öncülük etmek. Ekaterra'nın tüm potansiyelini gerçekleştirmek için ekiple birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz."

 

ekaterra CEO'su John Davison şunları söyledi: "ekaterra, pozitif ivmeye sahip güçlü bir işletme ve CVC Fund VIII'in yeni mülkiyeti altında heyecan verici bir geleceğe sahip. Dünyanın önde gelen Çay işletmesi olarak yolculuğumuzun bir sonraki aşamasını sabırsızlıkla bekliyoruz. "

 

İşlemin tamamlanması, işyeri konseyi danışma süreçlerinin tamamlanmasına ve belirli düzenleyici onayların alınmasına bağlıdır. 2022'nin ikinci yarısında tamamlanması bekleniyor. İşlem çevresi, Unilever'in Hindistan, Nepal ve Endonezya'daki Çay işini ve Unilever'in Pepsi Lipton içmeye hazır Çay ortak girişimleri ve ilgili dağıtım işletmelerindeki paylarını kapsamamaktadır.

 

Haber: Murat UÇKAN

    Yorumlar

banner153
Arşiv