Tunca Belediyesi Rafting Takımını Bağrına Bastı

Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Rafting Federasyonu ve Van Valiliği tarafından Van’ın Bahçesaray ve Çatak ilçelerinde 600 sporcunun katılımıyla düzenlenen şampiyonada çeşitli yaş gruplarında 62 ekip yarıştı. Bu takımlar arasında Rize temsilcilerinden biri de Tunca Belediye Spor Kulübü Rafting Takımıydı. Takım ilk yarışında önemli bir başarı elde ederek Türkiye 3'cü sü oldu.

22 Ekim 2019 Salı 17:00
Tunca Belediyesi Rafting Takımını Bağrına Bastı
Van İline bağlı Bahçe saray ve Çatak Çayı’nda belirlenen parkurda düzenlenen yarışlara U19 Kanın ve Erkek, Açık Yaş Kadın ve Erkek, Mix ( karma) takımlardan oluşan 600 sporcu dört gün boyunca Nehir inişi, Sprint, RX (kafa kafaya) ve Slalom disiplinlerinde en iyi süreyi yapma adına mücadele verdiler.Çok kısa bir süre içinde Milli Rafting Sporcusu ve Antrenör Ali Rıza Yardımcı'nın kurduğu Tunca Rafting Takımı Van'da yapılan bu önemli yarışta 3'ün cü olurken, çıktıkları karşılaşmalarda aldıkları dereceler, bu takımın ilerde önemli başarılar elde edeceğine işaret etmekte.


Van'dan Rize'ye gelen Tunca Belediye Spor Kulübü Rafting Takımı sporcuları eld ettikleri Türkiye 3'ün cülüğü kupasını Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz'e hediye etti.

 

Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz konuyla ilgili şunları kaydetti;"Tunca Rafting Spor Kulübü Rafting takımımız Türkiye 3'cu lük Kupasını Belediyemize kazandırmalardır. Kısa süre içerisinde karar alarak kurulan takımımız katıldığı ilk yarışta Türkiye üçüncüsü olmuştur. Tunca olarak sizlerle gurur duyuyoruz ve başarılarınızın devamını diliyoruz." Diye konuştu. 

    Yorumlar

Arşiv