Tunca Belediyesi Dere Ağzı Tesisi İçin Açılış Tarihi Verdi

Tunca Belediyesi bünyesine eklediği Dere Ağzı Tesisinin açılışı için geri sayıma başladı. Sosyal tesis olarak içerisinde yeme içme, konaklama, seyir terasları ve mescitlerin olduğu tesis hizmete açılıyor.

04 Haziran 2020 Perşembe 10:23
Tunca Belediyesi Dere Ağzı Tesisi İçin Açılış Tarihi Verdi
Tunca Belediyesi bünyesine eklediği Dere Ağzı Tesisinin açılışı için geri sayıma başladı. Sosyal tesis olarak içerisinde yeme içme, konaklama, seyir terasları ve mescitlerin olduğu tesis hizmete açılıyor.Tunca Belediyesine döner sermaye niteliğinde gelir sağlayacak Dere Ağzı sosyal tesisi muhteşem bir doğa içinde konuşlandırıldı.

Tesiste yapımında doğaya zarar verilmeden çevre düzenlemesinin yapılması ve tarihi Karadeniz mimarisinin korunması, Tunca’nın ve Karadeniz’in kültür miraslarının yen nesillere aktarılmasında önemli rol oynamakta.

Dere ağzı tesislerine gelen misafirler seyir terası çardaklardan doğayı izlerken, yöresel lezzetler için oluşturulan restoranda da yemek yiyerek, oluşturulan yürüyüş parkurlarında trekink yapıp konaklama imkânı bulabilecekler. Tesis içinde otopark, mescit, lavabo ve tarihi serender gibi ayrıntılar ve gereksinimler içinde alanlar oluşturuldu.Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz; Belediye olarak Tunca ve Tuncalı hemşehrilerine en iyi hizmeti verebilme adına canla başla çalıştıklarını ifade ederken Belediyeciliğin sadece alt ve üst yapıdan ibaret olmadığını sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerinde yapılmasında ön ayak olunması gerektiğini ifade etti.

Başkan Aytemiz; Belediye olarak tüm imkânlarını Tunca’lı hemşehrileri için hizmete dönüştürmeye devam ettiklerini bu manada bu tesisin yapımının başından sonuna emeği geçen devlet büyükleri ve Milletvekilleri başta olmakla birlikte herkese teşekkür ederken, doğayı ve özellikle Tunca için tarihi önem arz eden kemer köprü ve serenderleri koruma altına aldıklarını sözlerine ekledi.

Başkan Aytemiz son olarak; Tunca Belediyesine döner sermaye niteliğinde kazançta sağlayacak olan Dere Ağzı Sosyal Tesislerinin 5 Haziran 2020 Cuma günü hizmete açılacağının da vurgulayarak herkesi açılışa davet etti.

 

 

    Yorumlar

Arşiv