Sağnak Yağmur Yağış Tunca'yı Vurdu

Doğu Karadeniz'de etkili olan fırtına; Tunca Beldesini vurdu, iki evin göçük altında kalma riski her saniye artarken, yan kollardan malzeme taşıyan dereler kara yolu ulaşımını felç etti.

07 Ekim 2019 Pazartesi 14:50
Sağnak Yağmur Yağış Tunca'yı Vurdu
Rize'nin Ardeşen ilçesine bağlı Tunca Beldesinde etkili olan sağnak yağış, beldeye ulaşımı kaparken ara ara heyelan ve sel vatandaşlara korku dolu anlar yaşattı. Gece boyu çalışma yürüten Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz ve Belediye ekipleri vatandaşları sel ve heyelana karşı uyarırken olası su taşkınlarına karşı da önlem alınması yönünde ikazlarda bulundu.


Gündüz yaşanan tahribat görenleri şaşkına çevirdi. Tunca'ya giden  hemen hemen tüm yollar kapanırken, çamur, balçık ve kaya parçalarını yoldan çekmek için ekipler aralıksız çalışmaya başladı.


Başkan Aytemiz heyelanlar sonrası şunları paylaştı;"Dünkü afetin yaralarını sarmak için zarar tespit çalışması gerçekleştirdik. Bu zor zamanımızda bize desteklerini esirgemeyen milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, İl ve ilce başkanlarımıza ve arayıp geçmiş olsun dikeklerini ileten tüm gönül dostlarımıza şahsım ve beldem adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Allah'ın izni devletimizin desteği ile yaralarımızı en kısa zamanda saracağız."     Yorumlar

banner146
Arşiv