RedBull FormuLaz 2021 yarışları Rize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Tunca Beldesi’nde yapıldı.

Covid-19 salgını nedeniyle iki yıldır yapılamayan Redbull FormuLaz tahta araba yarışlarının 12.si yapıldı. Rize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Tunca Beldesi’nde yapılan yarışlarda 40 yaş üstü, kadın ve çocuk olmak üzere birçok kategorilerde yarışlar yapıldı

24 Ağustos 2021 Salı 14:01
RedBull FormuLaz 2021 yarışları Rize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Tunca Beldesi’nde yapıldı.
 

Covid-19 salgını nedeniyle iki yıldır yapılamayan Redbull FormuLaz tahta araba yarışlarının 12.si yapıldı.

Rize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Tunca Beldesi’nde yapılan yarışlarda 40 yaş üstü, kadın ve çocuk olmak üzere birçok kategorilerde yarışlar yapıldı.Yapılan şampiyonaya Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, Salarha Belediye Başkanı Hasan Kara, Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdar, AK Parti belde Başkanı Muhammet Fırıncı, Tunca Eski Belediye Başkanlarından Ahmet Topal, İbrahim Pertek, İlçe Emniyet Müdürü Furkan Fatih Ersoy, Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Kuyumcu, AK Parti Tunca Belde Bakanı Muhammet Fırıncı, MHP Ardeşen İlçe Başkanı Cemil Bayrak, CHP Ardeşen İlçe Başkanı Faruk Buçan, İYİ Parti Ardeşen İlçe Başkanı Mehmet Zeki Demiroğlu, Ardeşen Şoförler Oda Başkanı G. Barış Oğuz, Ardeşen 21 Nolu Minibüsçüler Kooperatif Başkanı İbrahim Memoğlu, 2019 yılı FormuLaz Ağası Dr. Ömer Faik Sağun, Ardeşen İlçe Kütüphane Müdürü Niyazi Gül, Tunca Formular Dernek Başkanı Murat Gül ve misafirlerin yanı sıra in Dünya Şampiyonu Cimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı katıldı.Açılış sonrası konuşan FormuLaz Derneği Başkanı Murat Gül ile Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz “Türkiye’nin en sıra dışı yarışının 12.sini yapmanın heyecanı ve gururunu yaşıyoruz. Bu yarışların hazırlanmasında ciddi bir emek vardır ve burada ben duygusu değil biz duygusu ile hareket ediyoruz. Gelişen ve büyüyen Tunca’mıza katkı sunan herkese sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.” İfadelerini kullandılar.Parkur boyunca yol kenarlarında uyarıcı “Sollama Yapmak Yasaktır, Uçuruma Düşmek Yasaktır” levhaları da dikkat çekti.

Yarışlara Dünya şampiyonu milli jimnastikçimiz Ayşe Begüm Onbaşı da katıldı. Onbaşı, gelen misafirlerin yoğun ilgisi ile karşılaşırken onlarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Haber: Murat UÇKAN

     Yorumlar

banner153
Arşiv