Halkın ilgisi, sevgisi ve heyecanı yansıttığı FormuLaz için hazır mısınız?

Rize'nin Tunca Beldesinde her yıl önemi yarışlara sahne olan FormuLaz tahta araba yarışlarının tarihi belli oldu. El yapımı tahta arabaların yarıştığı etkinlik Ağustosun ilk haftasında start alacak.

22 Şubat 2020 Cumartesi 21:11
Halkın ilgisi, sevgisi ve heyecanı yansıttığı FormuLaz için hazır mısınız?
Merakla beklenen FormuLaz tahta araba yarışlarının tarihi belli oldu. Bu yıl 12.si düzenlenecek olan 2020 Red Bull Formulaz yarışları 2 Ağustos 2020 (Bayramın 3. Günü) Pazar günü olarak belirlendi.

Her yıl önemli konukları misafir eten etkinlik her geçen gün bir önceki yıla nazaran katılımcı, misafir ve davetlilerin akınına uğruyor.


Etkinlikte her yıl olduğu gibi motor gücü değil, zeka, yaratıcılık ve pratiklik öne çıkacak. Karadeniz insanının kıvraklığı, ani karar verme ve verilen kararın anında uygulanmasının en önemli göstergelerinden olan 1.6 kilometrelik parkurda yokuşun da yardımıyla tahta arabalara yön veren pilotların saatte yaklaşık 70 kilometre hıza ulaşması konuklar tarafından heyecanla izlenecek.

 

Her yıl önemli devlet adamlarının, bakanların, milletvekilleri ve özellikle Sakarya Milletvekili ve eski Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu’nun da katıldığı Red Bull Formulaz tahta araba yarışlarının tarihi için bir araya gelen Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, FormuLaz dernek başkanı Murat Gül, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtar ve dernek üyeler 12.si yapılacak olan 2020 Redbull formulaz tarihini 2 Ağustos pazar günü (Bayramın 3.günü) olarak belirledi.

 

Her yıl katılımın arttığı halkın ilgisi, sevgisi ve heyecanı yansıttığı yarışlar için sizde planlarınızı bu günden ayarlayın.    Yorumlar

banner146
Arşiv