FormuLaz Tahta Araba Yarışlarında Muhteşem Final

11'ci si düzenlenen Redbull FormuLaz tahta araba yarışları muhteşem bir finalle tamamlandı. Tunca'da yapılan yarışlara katılan Dünya Supersport Şampiyonu ve Sakarya Millet Vekili Kenan Sofuoğlu 2019 yılı şampiyonu oldu.

19 Ağustos 2019 Pazartesi 12:56
FormuLaz Tahta Araba Yarışlarında Muhteşem Final
Her yıl Ağustos ayında düzenlenen Tunca FormuLaz tahta araba yarışlarına Dünya Supersport Şampiyonu, motosiklet yarışçısı, AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu da katıldı.Erkekler ve Kadınlar etabı olarak iki bölümde yapılan yarışların sonunda Kadınlarda Bilge Çakır 1., Bircan Çatlıoğlu 2. ve Mine Bakır 3. oldu. Erkekler kategorisinde ise Kenan Sofuoğlu 1., Fatih Çukur 2. olurken final yarışları esnasında kaza geçiren Levent Gül, ona yardıma giden Muhammet Kuyumcu ve Ahmet Büyüksofuoğlu ise 3. ilan edildi.


Tunca Belediyesi, Tunca FormuLaz Derneği ve Redbull tarafından ortak düzenlenen, Yarışları izlemeye Gençlik ve Spor Eski Bakanı Rize Milletvekili Osman Aşlın Bak, Rize Vali Yardımcısı Abdullah Şen, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Çevre Eski Bakanı, Çaykur Eski Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Traım ve Orman Bakanlığı Genelen Müdürü Mümtaz Sinan, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu, Muradiye Belediye Başkanı Musa Süreyya Balcı, Madenli Belediye Başkanı Necip Yazıcı, Ulaştırma Bakanlığı Basın Müşaviri Turan Özyanık, Milli Parklar Genel Müdürü Ahmet Özyanık, Türkiye Rafting Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Komisyonu Üyesi Av. Harın Mertoğlu, Ardeşen İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Gökçay, Ardeşen Ticaret Odası Başkanı İsmail Kuyumcu, Rize İl Genel Meclisi Grup Başkanı Mustafa Fatih Topçu, İl Genel Meclisi Üyeleri İbrahim Önder, Cumali Hakyemez, Ardeşen ve Tunca Belediye Meclis üyeleri, Protokol Üyeleri, STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

    Yorumlar

banner146
Arşiv