Yeni 777’lerde "cep" serbest !

THY Genel Müdürü Kotil, Boeing 777’lerde cep vee kablosuz internet kullanılabileceği müjdesini verdi.

27 Şubat 2012 Pazartesi 15:43
Yeni 777’lerde
Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, bazı Avrupa ülkelerinde ard arda yaşanan krizin kendilerini korkutmadığını, aksine bunun THY için pozitif etkileri olacağını söyledi.

2011 yılı için planlarını da özetleyen Kotil, yılbaşında teslim edilecek Boeing 777’lerde yolcuların cep telefonu ve kablosuz internet bağlantısı kullanabileceğini, uydudan canlı televizyon yayını izlemenin de mümkün olacağını söyledi. Kotil, “Daha önce teslim edilen 777’lerde bu sistemleri biz yapacağız, yeni gelecek 777’ler ise Boeing tarafından bu teknoloji kurulmuş olacak. Ocak itibariyle bu hizmet başlayacak” dedi.

Kotil, Los Angeles, Vietnam, Filipinler’de Manila, Bangladeş’te Daka seferlerinin başlayacağı bilgisini verdi.

Kobe’ye ilginç reklam
THY’nin Manchester United, Barcelona futbol takımları ile Euroleague basketbol ligine sponsor olması, Kevin Costner’li reklam filmlerinin ardından şimdi de ünlü basketbolcu Kobe Bryant’ın reklam filmlerinde oynayacağını kaydeden Kotil, “Kobe Bryant’lı reklam filmlerimizin çok ilginç bir senaryosu var” dedi.

Atatürk’te sıkıntı var
Kotil, İstanbul Atatürk havalimanındaki kapasite sorununun THY’nin büyümesi önünde bir engel olup olmadığı sorusuna yanıtlarken de “Doğru. Orada bir sıkıntı var. Ne yapabiliriz, uçuşları başka nerelerde artırabiliriz diye çalışıyoruz. Bazı iç hat uçuşlarımızı Sabiha Gökçen’e kaydırıyoruz” diye konuştu.

230 yabancı pilot bulunuyor
THY’nin kaptan pilotlarının yüzde 10’unun yabancılardan oluştuğunu ve bunun da Türkiye’de kaptan pilot sıkıntısından kaynaklandığını açıklayan Kotil, “Gerçi bir ton kişiyi yetiştiriyoruz, ancak kaptanlık belirli bir süre gerektiriyor, yıllar alıyor. Sürekli büyüdüğümüz için yurt dışından epeyce kaptan aldık, çalışıyorlar. Gönül isterdi ki tüm kaptanlarımız Türk olsun” dedi. Kotil, 230 yabancı kaptan pilotun THY’de görev yaptığını belirtti. 

    Yorumlar

Arşiv