Gmail'i çökertti, Chrome'yi kilitlediler!

Google'ın mail hizmeti olan Gmail, dünya çapında büyük bir sorun yaşandı. Ülkemizde de saat 19:00'dan itibaren stabil bir bağlantı sağlanamadı. Ayrıca Google Chrome da yaşanan bu sorunlardan nasibini aldı. Saldırıyı ünlü hacker grubu Anonymous üstlendi.

14 Aralık 2012 Cuma 12:13
Gmail'i çökertti, Chrome'yi kilitlediler!
 Gmail, akşam saatlerinde  yaşanan  sorundan ötürü çöktü. Dünya çapında etkili olan problem neticesinde kullanıcılar hesaplarına erişemezken, eş  zamanlı  olarak  internet  tarayıcısı Chrome'da da kilitlenmeler başladı.

log.com.tr'de yer alan habere göre; Türkiye saati ile 19:00 sularında başlayan çökme problemiyle  birlikte  Gmail ve ona bağlı tüm e-posta  hizmetlerine   erişim  sağlanamaz hale geldi. Sorun  birçok  bölgede etkili olurken, senkron çalışma  sisteminden  ötürü Chrome da kilitlenip hata vermeye başladı. Mail adreslerine girmek isteyen üyeler 502 server hatası ile karşılaştı. Twitter  aracılığıyla   birçok  kişinin dile getirdiği konuya dair henüz yetkili isimlerden  bir   açıklama gelmedi. mail. google .com başta olmak üzere  Google  Drive,  Google  Takvim ve  Google  Docs platformlarıyla da  bağlantı  kesildi. Şu sıralar büyük ölçüde çözüldüğü görülen  ulaşım  sıkıntısının neden  kaynaklandığı ise büyük merak konusu.

Saldırıyı Anonymous üstlendi

Eğer doğruysa,  Twitter  üzerinden @AnonymousPress hesabından yapılan  açıklamaya  göre saldırıyı ünlü hacker grubu Anonymous  gerçekleştirdi . Google'ın 2 milyar dolarlık vergiyi ödememek için yaklaşık 10 milyar doları Bermuda'da tuttuğunu söyleyen Anonim, "Hadi bunu da Bermuda'da beklet!" diyerek Gmail'e yoğun saldırı  gerçekleştirdi .

    Yorumlar

banner160
Arşiv