Yüksekova'da Rafting heyecanı

İlçedeki Büyükçay Deresi'nde 'Gençlik Haftası' etkinlikleri kapsamında düzenlenen Rafting gösterisi, büyük ilgi gördü.

18 Mayıs 2022 Çarşamba 23:15
Yüksekova'da Rafting heyecanı
İlçedeki Büyükçay Deresi'nde 'Gençlik Haftası' etkinlikleri kapsamında düzenlenen Rafting gösterisi, büyük ilgi gördü.

 

Kahraman Türk askeri sayesinde terör örgütü PKK'dan arındırılan Hakkari Yüksekova, artık etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

 

Devlet eliyle yapılan değişim-dönüşüm çalışmaları üzerine yepyeni bir görünüme kavuşan Büyükçay Deresi’nde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Rafting etkinliği düzenledi.

Yeşildere Mahallesi’nde bulunan Atatürk Ortaokulu'nun yanında startı verilen ve 30 sporcunun yer aldığı etkinlik, yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta bulunan 50. Yıl Ortaokulu'nun yanında son buldu. O anlar ise bölgedeki vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle izlendi.

 

Rafting Federasyon Başkanı Fikret Yardıcı:

“Doğu ve güney doğuda huzur operasyonları sonrası boşaltılan sahaları spora dolduracağız. Bu sporların en başında da bir takım oyunu olan Rafting gelmekte. Biz Federasyon olarak dün Zap suyunda ve Beytüşşebap’ta idik şimdi de Yüksekova’dayız, Yarın da Çukurca’da Rafting yapacağız. İnadına Kardeşlik ve İnadına spor adına biz dün buradaydık, bugün de buradayız ve yarında burada olacağız. Bizler kuzularımızı dağdaki çakallara kaptırmayacağız. Suyun olduğu her yerde olacağız.” Diye konuştu.

 

Vali Akbıyık: Bölgemizde artık huzur, sağlık ve spor var

Hakkari Valisi İdris Akbıyık, "Türkiye Rafting Federasyonu Başkanlığı'nın, Hakkari ve Yüksekova’da düzenlediği etkinlik için teşekkür ediyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle biz de Rafting heyecanını halkımıza yaşattık. Artık eski imajını taşımıyor. Burada huzur, mutluluk, sağlık, spor ve eğitim var. Tüm illerde nasıl her şey varsa, artık Yüksekova’da da var. Yüksekova gelişen ve büyüyen bir şehir olarak, artık sadece hizmetlerle anılacak. Bize en büyük katkıları ve destekleri olan Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere herkese Hakkari ve Yüksekova adına teşekkür ediyorum." dedi.

 

    Yorumlar

banner153
Arşiv