WRF Dünya Rafting Federasyonu Türkiye'nin de Ev Sahipliğinde Bir İlke İmza Atıyor.

8-13 Haziran 2019 tarihleri arasında Türkiye'nin ev sahipliğinde Tunceli'de yapılacak olan WRF R4 Dünya Şampiyonası için start verildi. Teknik kurul, organizasyon kurulu ve hakemlerle bir araya gelen WRF Dünya Rafting Federasyon İkinci Başkanı ve Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı; şampiyonanın sorunsuz geçmesi için planlama ve görev dağılımı adına bir toplantı düzenledi.

07 Haziran 2019 Cuma 06:07
WRF Dünya Rafting Federasyonu Türkiye'nin de Ev Sahipliğinde Bir İlke İmza Atıyor.
Bu yıl Türkiye'nin ev sahipliğinde Tunceli Munzur suyunda yapılacak olan Rafting Dünya Şampiyonasında bir ilkte yaşanacak. Su sporları dalında takım halinde katılımın en fazla olduğu Rafting sporunda ilk kez gece yarışlarına Tunceli ev sahipliği yapacak.Bu manada özellikle organizasyon komitesiyle özel bir toplantı yapan WRF Dünya Rafting Federasyon İkinci Başkanı ve Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı; Ülke olarak su sporlarında ilk Dünya şampiyonası yapmanın heyecanını yaşadıklarını dile getirerek şöyle konuştu; Rafting'de gerek Türkiye geneli gerek, Avrupa ve gerekse Dünya literatüründe elde edilen başarıların ve yapılan şampiyonaların verdiği deneyim sayesinde böyle büyük bir organizasyonu sorunsuz halde tamamlamaya yönelik, bilgi ve birikimine sahibiz.


Yardımcı; Rafting camiasının en tecrübeli ve yetenekli teknik kurulunun Türkiye'de olduğunu altını çizmek isterim. Munzur'da parkur ve nehir debisi standartların üstünde, bu manada tüm takımlar Dünya Şampiyonasında mücadele ettiklerinin ciddiyeti ve zorluğunun farkına varacaklar. Tunceli ülkemiz adına takım halindeki su sporları için bir kıvılcım yaktı ve burada gösterilecek olan başatılar ilerde olimpiyat meşalesinin alevlenmesine vesile olacaktır. Bu manada Devlet büyüklerimiz, bakanlarımız, spor bakanlığımız ve Tunceli valiliğimiz elinden gelenin kat kat üstünde destekle bu şampiyonaya omuz vermekteler. Ev sahibi olarak bizlerde, bu destekleri madalya ve kupa olarak süsleyeceğiz.

Bu şampiyonayla; Tunceli sportif, kültürel ve misafir perverliğin nişanesi olarak ülkemizin Dünya'ya açılan penceresi olacaktır. Şampiyonaya 19 ülkeden toplam 800 sporcu katılıyor ve dünyanın birçok yerinden yüzlerce basın mensubu ve üst düzey misafir bu büyük şampiyonayı yerinde takip etme adına başvuru yapmakta. Bizler; WRF Dünya Rafting Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Türkiye Rafting Federasyonumuz ve Tunceli Valiliğimiz nezdinde bu güzel talepleri değerlendirmekteyiz. Huzur ve güven şehri Tunceli artık spor şehri olarak ta anılmakta, bunu başarmak kolay olmadı ve sürdürmek içinde elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Diye konuştu.

 

 Öte yandan; Türkiye'nin ev sahipliğinde yapılacak olan R4 Dünya Rafting Şampiyonasına katılımcı Ülkeler Arnavutluk, Brezilya, Bulgaristan, Çin, Ermenistan, Fransa, Gürcistan, Hindistan, Hırvatistan, İtalya, İran, Kazakistan, Kosta Rika, Rusya, Sırbistan, Slovakya, Şili, Ukrayna ve Venezuela'dan katlan toplam 276 sporcu açık yaş kadın, erkek ve masterler 3 disiplinde (Nehir İnişi, RX ve Slalom)mücadele edecek.

 

Şampiyona ile ilgili; Organizasyon, teknik kurul, hakem, kayıt kabül, yabancıların transferleri ve konaklamaları için tüm ekip hummali bir çalışma yürütmekte.    Yorumlar

Arşiv