Türkiye Rafting Şampiyonası Dalaman’da Start Alıyor

U19 – U23 – Açık Yaş (Open) Bay – U19 – Açık Yaş (Open) Bayan Misafir Uluslararası katılımlı R4 Türkiye Şampiyonası 1. Ayak yarışları 4/9 Nisan 2018 tarihleri arasında Dalaman’da yapılacak.

16 Şubat 2018 Cuma 11:27
Türkiye Rafting Şampiyonası Dalaman’da Start Alıyor
U19 – U23 – Açık Yaş (Open) Bay – U19 – Açık Yaş (Open) Bayan Misafir Uluslararası katılımlı R4 Türkiye Şampiyonası 1. Ayak yarışları 4/9 Nisan 2018 tarihleri arasında Dalaman’da yapılacak.Dünya Rafting Federasyonu (WRF) Başkan Yardımcısı ve Gelişmekte Olan Spor Branşları Rafting Asbaşkanı Fikret Yardımcı, Rafting Avrupa ve Türkiye şampiyonasının altyapı çalışmaları için temaslarda bulunmak üzere Muğla ve Dalaman’a gitti. Yardımcı’yı, Dalaman Belediye spor Rafting Takımı, havalimanında çiçeklerle karşıladı.WRF’de Başkan Yardımcısı olarak görev aldığını aktaran Yardımcı, yaptığı açıklamada, Dünya Şampiyonası ve Uluslararası şampiyonaları Türkiye’de yapmak için planlama yapmaktayız.

Muğla ve Dalaman, rafting sporu açısından bizim için kıymetli, önem verdiğimiz yerler arasındadır. Bu anlamda R4 Türkiye Rafting Şampiyonası 1. Ayak yarışlarını 4/9 Nisan 2018 tarihleri arasında Dalaman’da yapacağız, ayrıca Muğla valimiz Esengül Civelek’i makamında ziyaret ederek ilerleyen aylar içinde burada tertipleyeceğimiz Avrupa Kupasıyla ilgili görüşme sağladık. Yine WRF Dünya Rafting Federasyonunda ülkemizin bulunduğu konum ve yetkimiz doğrultusunda 2018 yılı Rafting Dünya Şampiyonasını da Rize Ardeşen ilçesinde gerçekleştirme yetkisini almış bulunmaktayız ülkemize hayırlı olsun. Diye konuştu.

 

 Müsabakaya Katılan Takımlar için Gelişmekte Olan Spor Kulüpleri Federasyonu Rafting AS Başkanlığı yarış reglanını açıkladı.İşte katılım şartnamesi:

BÖLÜM -1-     A-MÜSABAKAYA KATILIM ŞARTLARI

1. Yarışmaya katılacak tüm sporcuların lisanslarının 2017 sezonu vizesinin yapılmış olması gerekmektedir. Lisansı olmayan kişi kesinlikle yarışmaya katılamaz. Kurullarımızda görevli olup yarış Organizasyonda görev almayan sporcular yarışmalara katılabilirler. Kulüp sporcusu olmayım il spor müdürlüğünde Lisanslı olan sporcular yarış organizasyon kurulu tarafından karar alınması halinde tasnif dişi yarışabilirler.

2. Müsabakaya katılacak olan tescili kulüpler ve Ferdi Lisansa sahip sporcular, bağlı bulundukları ilin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden onaylı Resmi Kafile listelerini en geç 26 Mart 2018 saat 17.00’ye kadar Federasyonun 0312 310 21 42 sayılı faksına göndermek, teyidini almak ve listelerini yapılacak olan Teknik Toplantıda ibraz etmek zorundadırlar. Onaylı listesi olmayan takımlar kesinlikle müsabakaya alınmayacaktır. Lisanslar teknik toplantıda Müsabaka Direktörüne teslim edilecek ve MHK tarafından kontrol edildikten sonra takımlara geri verilecektir. Ferdi Lisans ile kulüp adına yarışılamaz. Ferdi Lisansı olan sporcular ancak kendileri gibi Ferdi Lisansa sahip sporcularla bir takım oluşturup, İl Müdürlüğünden resmi onay aldıktan sonra yarışmaya katılabilirler. Bir sporcu ancak bir takım adına yarışmalara katılabilir.

3.  KAPTANLAR TOPLANTISI-HAKEM TOPLANTISI-LİSANS KONTROLÜ

     Ekteki toplada gösterilmiştir. Sayfa (3) Takım Kaptanı/Antrenör ve hakem toplantısı Tüm Görevli ve Hakemlerin katılımıyla yapılacak olup, toplantıya gelmeyen takım, görevli ve hakem yarışmada görevlendirilmeyecektir.

4. Açılış töreni 05 Nisan 2018 Perşembe günü saat 18:00 da kapanış ve madalya töreni ise 08 Nisan 2018 Pazar günü saat 19:00 da tüm idareci, antrenör ve sporcuların katılımı ile müsabakaların bitimini müteakip yapılacaktır. Takımlar törene birer Rafting küreği, sporcular temsil ettikleri Takım T-Shirt veya Eşofmanı, Hakem ve Görevliler ise kendilerine verilecek Hakem T-Shirt ile katılmak zorundadırlar.

5. Takımlar IRF standartlarına uygun Rafting malzemeleri ile yarışmak zorundadırlar. Her botta mutlaka bir sporcuda Throwing Rope (Kurtarma ipi), Flipline (Çevirici-Yardımcı İp) ve Nehir Bıçağı bulundurulacaktır. Yarışamaya katılacak her botun, kendi kenar kurtarma ipi olması zorunludur. Müsabaka Jürisi tarafından yapılacak olan değerlendirmeye göre takımlar müsabakaya alınacaklardır. Uygun malzemesi olmayan sporcu veya takım kesinlikle yarışmaya alınmayacaktır.

6. Yarışmalar, R4 sınıfında, (15+) U-19 Bay, Açık Yaş Bay, U19, Açık Yaş Bayan olmak üzere 4 kategoride yapılacaktır. 15 Yaşından küçük sporcular kesinlikle yarışamazlar. Ancak yarış organizasyon kurulu tarafından yaş kategorilerini birleştirerek yâda yarış yarış kategorilerini dinleyerek de yarış yaptırmak kararı alabileceklerdir.  

7.  Yarışmalar Sprint, H2H, Slalom ve Nehir inişi yarışmalarından oluşacak olup, 4 disiplin sonucunda alınan puanlar Genel Klasmanı belirleyecektir. Ancak yarış organizasyon kurulu tarafından herhangi disiplin yarışmalarının yapılaması halinde yapılan disiplin yarışlarına göre puanlama yapılır.

8.  Takım numaraları Kura ile belirlenecek olup, numara yazılı yelekler takımlara verilecek ve yarışma süresince bu yelekler kullanılacaktır.

9. Yarışmalar Uluslararası Rafting Federasyonu (WRF) Müsabaka talimatı ve federasyonumuzun ve yarış organizasyon kurulu tarafından alınan kurallarına göre yapılacaktır.

10. Müsabakalar süresince her türlü Emniyet, Sağlık ve Güvenlik tedbirleri Muğla Valiliği ve

       Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından alınacaktır.   

 

BÖLÜM -2-     B. İTİRAZLAR

Takımlar itirazlarını Sprint, H2H ve Nehir İnişi yarışmalarında resmi olmayan sonuçların açıklanmasından itibaren 10 dakika içerisinde Şef Finish Hakemine veya yarışma Jürisine, Slalom yarışması için ise, resmi olmayan sonuçların açıklanmasından sonra 15 dakika içerisinde Yarışma Jürisine, 250 TL itiraz bedeli ile birlikte yazılı olarak yapacaktırlar. İtiraz bedeli Federasyon mutemedine tutanakla nakit ödenecektir. İtirazın haklı görülmesi halinde ödenen ücret ilgiliye iade edilecektir. İtirazın geçersiz olması durumunda hiçbir geri ödeme yapılmayacaktır. İtirazda bulunan takım itirazını ispat etmekle yükümlüdür, varsa video ve fotoğraf görüntüleri geçerli olacaktır. İtirazlar Sadece Müsabaka Jürisi ve Takım Kaptanı veya Antrenörünün bulunacağı bir ortamda değerlendirilecek olup, sonucu bir tutanak ile beraber duyurulacaktır.

 

C. ÖDÜLLER

            Yarışmadaki 4 disiplin (Sprint-H2H, Slalom, Nehir İnişi) sonucunda OPEN (Açık Yaş) ve U-19 Bay, U19 OPEN (Açık Yaş) Bayan kategorilerinde Genel Klasmanda en yüksek puanı alan ilk 3 takıma madalya ve kupa verilecektir.

 

D.  MALİ KONULAR

            Federasyon sadece hakemlere ve müsabaka görevlilerine ödeme yapacak olup; takım, sporcu, antrenör ve idarecilere herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.

Müsabakaya katılacak olan kulüpler kendi Gençlik ve Spor il müdürlülükleri tarafından ödenek alabilirler.          

 E. GÜVENLİK

1- Sporcuların yüzme bilmeleri zorunlu olup; sporcular WRF standartlarına uygun rafting malzemeleri ile yarışmak zorundadırlar.

2. Takım kaptanları ve Antrenörler parkuru inceleyerek mevcut su şartlarında sporcularının beceri ve yeteneğinden emin olmadıkları durumda bunu Güvenlik Direktörüne bildirecekler ve yarışmaya katılmayacaklardır. Güvenlik Direktörü, bir sporcu veya takımı yetersiz gördüğü hallerde güvenlik açısından yarışmalara katılmasına izin vermeme yetkisine sahiptir.

 

3. Emniyet tedbirlerine uymadığı tespit edilen takım veya sporcular yarışmaya alınmayacaktır. Herhangi bir şekilde yarışmacı emniyet tedbirlerini hiçe sayarak yarışmaya başladığı takdirde, meydana gelecek olan kaza, hasar ve benzeri olaylardan Federasyon sorumlu olmayacaktır.

 

4. Müsabakalar sırasında Rafting Sporunun amaç, hedef ve centilmenlik ruhuna uymayacak şekilde Federasyona, Organizasyona, Yarışma Görevlilerine, Hakemlere ve Sporculara sözlü veya fiili davranışta bulunan idareci, antrenör ve sporcu hakkında derhal tutanak tutulacak olup, Spor Genel Müdürlüğü Disiplin Talimatına göre resmi prosedür işleme konulacaktır.

 

F. YEMEK VE KONAKLAMA

 

  1. İl dışından gelen takımların konaklamaları Dalaman Belediyesi ve Dalaman Kaymakamlığı tarafından karşılanacaktır.
  2. Yemek Dalaman Belediyesi tarafından karşılanacaktır.
  3. Yurt dışından gelecek misafir takımların transferinin karşılanması Dalaman Belediyesi tarafından karşılanacaktır.

 

                     U19- U23- AÇIK YAŞ (Open) BAY –  U19 – AÇIK YAŞ (Open) BAYAN

MİSAFİR ULUSLARARASI KATILIMLI

R4 RAFTİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONASI I. AYAK REGLAMANI

 

1-). Organizasyona bütün takımlar kendi imkânlarıyla gelecektir.

2-). Regleman tarihinden önce gelen takımlara hiçbir şekilde konaklama ve yemek verilmeyecektir.

3-) Madalya töreni ve kapanış seremonisine Bütün katılan takımlar Tören alanında olması zorunludur. Bütün kurullar hakemler tek tıp formayla sporcular elerinde birer Rafting küreği olacak şekilde tören alanında olacaklardır.

4-) Kapanış seremonisi 08 Nisan 2018 saat: 19:00 da yapılacağından kulüp, hakem ve teknik heyet dönüş biletlerini programa uygun şekilde almalıdır.

6-) Bu Reglaman da yer almayan konularla ilgili olarak karar verme yetkisi Federasyona aittir.

 

04-NİSAN 2018 ÇARŞAMBA

 

Saat 08.00-17.00

İl dışından gelen takımların konaklaması

KAYIT

 

Saat 20:00

Akşam Yemeği

Şehitler Parkı Belediye Tesisi

 

05-NİSAN 2018 PERŞEMBE

 

Saat 08:00-09:00

Sabah Kahvaltısı

Atatürk Köprüsü (Yarış Alanı)

 

Saat 10:00-12:00

Antrenman (Sprint – H2H)

Atatürk Köprüsü (Yarış Alanı)

 

Saat 12:30-13:30

Öğle yemeği

Atatürk Köprüsü (Yarış Alanı)

 

Saat 14:30-16:00

Antrenman (Slalom- DownRiver)

Atatürk Köprüsü (Yarış Alanı)

 

Saat 17:00

Açılış Seremonisi

Dalaman Belediyesi Önü

 

Saat 20:30

Akşam Yemeği

Şehitler Parkı Belediye Tesisi

 

Saat 21:00

Kaptanlar Toplantısı

 Onat Garden Hotel

 

06-NİSAN 2018 CUMA

 

Saat 08:00-09:00

Sabah Kahvaltısı

Atatürk Köprüsü (Yarış Alanı)

 

Saat 10:00-12:00

Müsabaka- DownRiver

Atatürk Köprüsü (Yarış Alanı)

 

Saat 14:00

20:00

Öğlen Yemeği – Serbest Zaman

Akşam Yemeği ve Genel Toplantı

Kapıkargın Termal Su Mevkii

 

07-NİSAN 2018 CUMARTESİ

 

Saat 07:30-08:30

Sabah Kahvaltısı

Atatürk Köprüsü (Yarış Alanı)

 

Saat 10:00-12:00

Sprint

Atatürk Köprüsü (Yarış Alanı)

 

Saat 12:15-13:15

Öğle Yemeği

Atatürk Köprüsü (Yarış Alanı)

 

Saat 14:00-16:00

H2H (Kafa Kafaya)

Atatürk Köprüsü (Yarış Alanı)

 

Saat: 19:00

Akşam Yemeği                                                   Atatürk Köprüsü (Yarış Alanı)

Saat 20:30

Kaptanlar Toplantısı

 

 

08-NİSAN 2018 PAZAR

 

Saat 07:00-08:00

Sabah Kahvaltısı

Atatürk Köprüsü (Yarış Alanı)

 

Saat 09:00

Slalom 1. Deneme

Atatürk Köprüsü (Yarış Alanı)

 

Saat 11:30

Slalom 2.Deneme

Atatürk Köprüsü (Yarış Alanı)

 

Saat 13:30

Öğlen Yemeği

Atatürk Köprüsü (Yarış Alanı)

 

Saat 15:00

Serbest Zaman

Sarsala Koyu

 

Saat 19:00

Madalya Töreni – Kapanış Seremonisi

 Kayacık Plajı

 

09-NİSAN 2018 PAZARTESİ

 

Saat: 09:00

Sabah Kahvaltısı- Dönüş

 

 

 

 

 

 

BÖLÜM -5-

 

GEREKLİ MALZEMELER: (Federasyon)

Birincilik madalyası    

125

Birincilik kupası  

5

Federasyon bayrağı

İkincilik madalyası

125

İkincilik kupası    

5

 

Üçüncülük madalyası

125

İkincilik kupası    

5

 

 

 

 

ŞAMPİYONA HAKKINDA BİLGİLENDİRİLECEK İLLER          (Federasyon)

1

İl spor müdürlüğü

 İstanbul

16

İl spor müdürlüğü

Erzincan

2

İl spor müdürlüğü

 Antalya

17

İl spor müdürlüğü

Bayburt

3

İl spor müdürlüğü

Van

18

İl spor müdürlüğü

Gümüşhane

4

İl spor müdürlüğü

Düzce

19

İl spor müdürlüğü

Kars

5

İl spor müdürlüğü

Malatya

20

İl spor müdürlüğü

Ardahan

6

İl spor müdürlüğü

Denizli

21

İl spor müdürlüğü

Urfa

7

İl spor müdürlüğü

Kayseri

22

İl spor müdürlüğü

Siirt

8

İl spor müdürlüğü

Muğla

23

İl spor müdürlüğü

Adana

9

İl spor müdürlüğü

Ordu

24

İl spor müdürlüğü

Zonguldak

10

İl spor müdürlüğü

Giresun

25

İl spor müdürlüğü

Mersin

11

İl spor müdürlüğü

Samsun

26

İl spor müdürlüğü

Hakkâri

12

İl spor müdürlüğü

Rize

27

İl spor müdürlüğü

Çörüm

13

İl spor müdürlüğü

Artvin

28

İl spor müdürlüğü

Ankara

14

İl spor müdürlüğü

Erzurum

29

İl spor müdürlüğü

Manisa

15

İl spor müdürlüğü

Tunceli

30

İl spor müdürlüğü

Kastamonu

 

 

 

 

YARIŞ VE İTİRAZ KOMİTESİ

1

Fikret YARDIMCI

Rafting As Başkan

2

Savaş İZMİRLİ

Yarışma Direktörü

3

Erdoğan BUCAN

Teknik Kurul

4

Adem AKTAŞ

Merkez Hakem Kurulu

 

 

 

    Yorumlar

banner149
Arşiv