Tunceli Munzur Nehrinde Rafting Şöleni Yaşanıyor

Türkiye Rafting Federasyonu, 2019 dünya Rafting şampiyonası kupa 1 için Tunceli'de milli takım seçmeleri için adeta kamp kurdu. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Tunceli Valiliğinin başını çektiği organizasyona 28 kulüp 56 takım toplam 350 sporcu katılım sağlıyor.

12 Nisan 2019 Cuma 13:32
Tunceli Munzur Nehrinde Rafting Şöleni Yaşanıyor
Tunceli'de 11-14 Nisan 2019 tarihleri arasında Gençlik ve Spor Bakanlığıyla Tunceli Valiliğinin ortaklaşa düzenledikleri milli takım seçmeleri başladı. Munzur nehrinde yapılan seçmeler üç disiplinde (Arex, Slalom ve Nehir İnişi) şeklinde  üç gün sürecek 28 kulüp 56 takımın katılacağı yarışlarda derece alan takımlar, 2019 yılında Tunceli'de yapılacak olan dünya şampiyonasına milli takım kafilesinde yer bulacak.



Bu anlamda 11 Nisan 2019 Perşembe akşam Tunceli Öğretmen evinde yapılan teknik kurul ve kaptanlar toplantısına karılan Tunceli Valisi Tuncay Sonel ve WRF Dünya Rafting Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı açılış ve selamlama konuşması yaptı.

12 Nisan 2019 Cuma günü başlayacak olan Rafting Türk Milli Takımı Seçmeleri Nehir İnişiyle başlayacak.



Milli takım seçmelerine yurdun çeşitli yerlerinden gelen kulüpler şu şekilde sıralandı.

Açık yaş erkek takımları: 

1-Çatak Belediyesi S.K. Van.

2-ÇAYKUR S.K. Rize.

3-İstanbul Ünv. Spor Birliği S.K. (A)İstanbul.

4-Çatak S.K. Van.

5-Atatürk Ünv. S.K. Erzurum.

6-Cilo Sat Gölleri ve Buz. Doğ. S.K. Hakkari.

7-Ali Paşa S.K. Rize

8-Cilo Dağcılık ve Doğa S.K. (A)Hakkari.

9- İstanbul Ünv. Spor Birliği S.K. (B)İstanbul.

10-Palu Belediyesi S.K. (A)Elazığ.

11-Yusufeli Belediyesi S.K.(A) Artvin.

12-Çukurca Zap Rafting S.K.(B) Hakkari.

13-Tunceli Yıldızlar Gençlik S.K. Tunceli.

14-Düzce Belediyesi S.K. Düzce.

15-Palu Belediyesi S.K. (B) Elazığ.

16-Ardeşen Belediyesi S.K. (A)  Rize

17-Atik Akademi Gençlik S.K. (A)Hakkari.

18-Limit Doğa Sporları S.K. İstanbul.

19- Çukurca Zap Rafting S.K.(A) Hakkari.

20- Cilo Dağcılık ve Doğa S.K. (B)Hakkari.

21-Yusufeli Belediyesi S.K. (B) Artvin.

22-Çayeli Denizcilik Lisesi S.K. Rize.

23-Pertek Belediyesi S.K. Tunceli.

24-Rize S.K. Rize

25-Ardeşen Belediyesi (B) Rize.

26-Atik Akademi Gençlik S.K. (B) Hakkari.

27-Dalaman Belediyesi Gençlik S.K. Muğla.

28-Çatak Su Sporları S.K. Van.

29-Dalaman Sarsala Gençlik S.K. Muğla.

30-Cilo Sat Gölleri Ve Buz Doğa S.K. (B) Hakkari.

31-Tunceli Gençlik S.K. Tunceli.


 

Açık yaş kadın takımları:

1-Ali Paşa Spor S.K. Rize.

2-Güneysu S.K. Rize.

3-Atatürk Ünv. S.K. Erzurum

4-Dalaman Belediyesi Gençlik S.K. Muğla.

5-Pertek Belediyesi S.K. Tunceli.

6-Palu Belediyesi S.K. Elazığ.

7-Pertek Belediyesi S.K. (A) Tunceli.

8-İstanbul Ünv. S.K. (A)İstanbul.

9-Göztepe Akademi S.K. İstanbul.

10-Muğla Üniversitesi S.K. Muğla

11- İstanbul Ünv. S.K. (B)İstanbul.

12-Munzur S.K. Tunceli.








 

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
  • 2 AĞUSTOS ARDEŞENİN SESİ GAZETESİ
Arşiv