Tunceli Dünya Literatüründe Eşi Benzeri Az Olan Projeye İmza Atıyor

Tunceli'de yapılacak olan 2019 Rafting Dünya Şampiyonası için Tunceli Valiliğinin başlattığı yarı doğal yapay parkur inşaatı sona yaklaştı. Tunceli Valisi Tuncay Sonel çalışmaları yerinde inceleyerek projenin bitimi için tarih istedi.

08 Mart 2019 Cuma 12:55
Tunceli Dünya Literatüründe Eşi Benzeri Az Olan Projeye İmza Atıyor
Gençlik Ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun himayelerinde ve Tunceli Valisi Tuncay Sonel'in ev sahipliğinde Munzur nehri üzerinde başlatılan çalışma sona yaklaştı.Bittiğinde Dünyada eşi ender ve Türkiye'de bir ilk olacak olan Tunceli Rafting yarı yapay parkur ile ilgili  yarışlarda saha ve parkur hazırlama koordinatörü ve aynı zmanda Milli Takım Antrenörlerinden olan Savaş İzmirli'den son bilgileri alan Vali Sonel 10 -15 gün içinde parkurun ana hatlarının biteceği ve deneme inişleri için parkurun hazır olacağının teyidini aldı.


2019 yılında yapılacak olan ve Rafting için önemli bir görselliğe ev sahipliği yapacak olan Tunceli sıfırdan başladığı modern parkurla Türkiye'de tek Avrupa ve Dünya literatüründe ise ender parkurlardan biri olacak.

Öte yandan: 8-13 Haziran 2019 Tarihleri arasında yapılacak olan Dünya Rafting Şampiyonası için yürütülen bu üst düzey çalışmanın perde arkasında deneyimli bir kadronun olduğu bilinmekteydi.


Öyle ki;  Şampiyonasının Türkiye'ye verilmesinde önemli katkıları olan WRF Dünya Rafting Başkan Vekili ve Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcının da yakinen takip ettiği yarı yapay parkur için milli takım teknik heyetinden oluşan özel bir ekibin aylar öncesinden Tunceli'ye gönderildiği ve projenin kusursuz bir şekilde zamanında bitirilmesi için canla başla çalıştığı öğrenildi.

 
    Yorumlar

banner146
Arşiv