Siz Azmedin, Biz Planlayarak Uygulayacağız.

Türkiye Rafting Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı’dan 2020 Pandemi yılı değerlendirmesi ve yeni hedeflerle ilgili açıklama.

02 Aralık 2020 Çarşamba 12:05
Siz Azmedin, Biz Planlayarak Uygulayacağız.

WRF Dünya 2. Başkanı ve Türkiye Rafting Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı 2020 Pandemi ve 2021 Yılı faaliyetleriyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.


Başkan Yardımıc Konuşmasında; “Koronavirüsü ilk duyduğumuzdan bu yana neredeyse bir yıl geçti ve pek çok Federasyon faaliyet stratejilerini yeniden tasarlamak zorunda kaldı.

COVID sayılarıyla çöken dünya, tüm faaliyetleri durdurma veya ertelemek zorunda kalırken, Türkiye Rafting Federasyonu olarak Şampiyonaları ve eğitim kamplarını yapmaya devam ettik.  

COVID sırasında yaptığımız sporun gereksinimi olan sosyal mesafenin avantajlarını iyi kullandık. Maske, Mesafe ve Hijyen zaten yapılan Rafting sporunun genlerinde olduğundan faaliyetlerimizi nispeten değişmeden sahaya uygulama imkanı bulduk. 

Dünya ve Avrupa şampiyonlarının iptali tüm federasyonlar için hayal kırıklığıydı, bu yüzden antrenmana ara veren branşlarda oldu. Fakat su sporları meraklıları, akarsu, durgun su ve deniz gibi alanlarda faaliyetlerini minimize ederek yol almaya devam etti.

Bizler ise yönetim kurulumuzun heyecanı, sporcularımızın azmi ve bakanlığımızın teşvikleri sayesinde Tunceli’de Avrupa Spor Haftasını, Şırnak Beytüşşebap ve Hakkâri Zap Nehrinde Türkiye Şampiyonalarını ve Rize Ardeşen’de Rafting Eğitim Kamplarımızı sorunsuz bir şekilde tamamladık.

Önümüzdeki yıl yapılacak olan Dünya ve Avrupa Rafting şampiyonalarına motive olarak kondisyon yüklendik. Rafting sporu COVID karşısında aldığı tedbirlerle faaliyet üretmeye ve uygulamaya devam edecektir.

Kış geliyor önümüzdeki birkaç ay için eğitimimizi sıralayacağız, yapılacak faaliyet toplantılarıyla 2021 yılını şekillendireceğiz. Eğitim, MHK, Organizasyon kurullarımız hummalı bir çalışma içindeler.

Şimdi geriye dönüp baktığımızda hayat yavaşlasa da nehirler aynı hızla akmaya devam etmekte, elbette bizde üzerinde dün planladığımız, bugün uyguladığımız ve yarınlar için hedef koyduğumuz Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yeni parkurlar oluşturmaya ve şampiyonlara yapmaya devam edeceğiz.

Hepimizi harekete geçirecek fikirlere sahip yönetim kurulumuz, sahada elimiz ayağımız olan ve faaliyetleri en iyi şekilde neticelendiren yüzlerce hakemimiz var iken Raftinge gönül veren sporcularımıza yeni yılda yeni hedefler belirlemek federasyon olarak bizim boynumuzun borcudur.

Bizim için COVID spora asla engel olamayacak. Aldığımız tedbirler sayesinde sporcularımız ülkemizin tüm nehirlerde kürek çekmeye devam edecekler.

Siz Azmedin, Biz Planlayarak Uygulayacağız.” Mesajı verdi.

    Yorumlar

Arşiv