Şampiyonaya 3 Kıtadan 20 Ülkenin Sporcuları Katılıyor

WRF R4 Açık Yaş Dünya Rafting Şampiyonası için hazırlıkları tamamlandı, Tunceli'de 8 - 13 Haziran 2019 Tarihleri arasında yapılacak olan şampiyonaya 3 Kıtadan, 20 Ülkenin sporcuları katılım sağlayacak.

30 Mayıs 2019 Perşembe 14:29
Şampiyonaya 3 Kıtadan 20 Ülkenin Sporcuları Katılıyor
Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Tunceli Valiliğimiz, Spor Genel Müdürlüğümüz, WRF - Dünya Rafting Federasyonumuz ve Türkiye Rafting Federasyonu tarafından 8 - 13 Haziran 2019 Tarihleri arasında düzenlenecek ve ülkemizde ilk defa yapılacak olan WRF R4 Açık Yaş Dünya Rafting Şampiyonası hazırlıkları tamamlandı. Bu manada 3 Kıtadan, 20 Ülkenin resmi başvurusu alındı.Konuyla ilgili , WRF - Dünya Rafting Federasyonumuz ve Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı bir açıklama yaptı. Yardımcı'nin açıklaması şöyle; "Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Tunceli Valiliğimiz, Spor Genel Müdürlüğümüz, WRF - Dünya Rafting Federasyonumuz ve Türkiye Rafting Federasyonu tarafından 8 - 13 Haziran 2019 Tarihleri arasında düzenlenecek ve ülkemizde ilk defa yapılacak olan WRF R4 Açık Yaş Dünya Rafting Şampiyonası hazırlıkları tamamlandı. Bu manada 3 Kıtadan, 20 Ülkenin resmi başvurusu alındı. Şampiyonamıza katılacak ülkeler: 1) Arnavutluk, 2) Brezilya, 3) Bulgaristan, 4) Çin, 5) Ermenistan, 6) Fransa, 7) Gürcistan, 8) Hindistan, 9) Hırvatistan, 10) İtalya, 11) İran, 12) Kazakistan, 13) Kosta Rika, 14) Rusya, 15) Sırbistan, 16) Slovakya, 17) Şili, 18) Ukrayna 19, Venezuela, 20) Türkiye.

Başta Tunceli Valisi Sayın Tuncay SONEL Başkanlığında Çalışma Gurubu oluşturulmuş olup 15 Birim Başkanlığıyla son hazırlıklarımız yapılmıştır. İlimize gelecek olan yerli ve yabancı misafirlerimiz için gerekli olan bütün ihtiyaçlar düşünülerek, Şampiyona Sporcu Köyü, Basın – Medya Merkezi, Sağlık İstasyonu, Nehir Güvenlik Alanı ve İlk Yardım Medikal Merkezi, Çadır Kamp Merkezleri, enformasyon Ofisleri, Şehir Rehberleri, Şampiyona Alan Tanıtım Bölümleri, Canlı Yayın ve İletişim Birimleri oluşturulmuştur. 
Bu şampiyonanın oluşumunda, desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU, Tunceli Valisi Sayın Tuncay SONEL, WRF - Dünya Rafting Federasyonu Başkanı Sayın Danilo BARMAZ ve Teknik Heyet nezaretinde sahada çalışan bütün arkadaşlarımıza, Tunceli İlimizdeki Sivil Toplum Örgütlerine ve her zaman yanımızda olan değerli Basın Mensuplarımıza Şükranlarımızı Sunarız.''TANIMAKLA BAŞLAR HERŞEY' Diye konuştu.

    Yorumlar

Arşiv