Salih Navdar Rafting İl Temsilciliğine Atandı

Ardeşen Belediyesi Basın Danışmanı, Gazeteci Salih Navda'a yeni bir görev daha. Navdar Türkiye Rafting Federasyonu Rize İl Temsilciliği Görevine Atandı.

25 Aralık 2019 Çarşamba 15:45
Salih Navdar Rafting İl Temsilciliğine Atandı
Geçtiğimiz Aylar İçinde Federasyon İlan Edilen Rafting Branşında ilk İl Görevlendirmesi Rize'ye Verildi.
Türkiye Rafting Federasyonu Rize İl Temsilciliğine Atanan Salih Navdar, Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı, Rize Valisi Kemal Çeber ve Rize İl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik'e Teşekkür Etti.


Salih Navdar üstlendiği bu görevle ilgili şunları kaydetti; " Rafting AS Başkanlığı döneminde Japonya'da yapılan Dünya Şampiyonasının ardından devrim niteliğinde aldığı bir kararla WRF Dünya Rafting Federasyonunun kurulmasını sağlayan Fikret Yardımcı, süreç içerisinde Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonundan ayrılarak kendi yolunu çizen Türkiye Rafting Federasyonumuzun kurulmasına ön ayak olmuştur.

Bu federasyonun kurulma aşamasında dönemin Gençlik ve Spor Bakanı AK Parti Rize Milletvekilimiz Osman Aşkın Bak beyin ve Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. M. Muharrem Kasapoğlu beyinde önemli katkıları bulunmaktadır.

Öte yandan yeni oluşan Federasyonumuzun yönetim kurulunda da 22.23. ve 24. Dönem Milletvekili, RTEÜ Yaşatma Vakfı Başkanımız Sn. Nusret Bayraktar, 23 ve 24. Dönem Van Milletvekili, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Sn. Günşen Orhan, Tunceli Valisi Sn. Tuncay Sonel ve Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Erol Ökten vb. gibi çok önemli isimlerin yer alması da Rafting camiasına önemli katkılar sağlamaktadır.

Bu anlamda aldığımız bu önemli görevle birlikte hedef ve çabamız; Bölgemizin doğa sporları merkezi olma potansiyelini ortaya koyma, yaz ve kış aylarında bölgede yapılan Rafting sporuna dikkat çekerek turizmin çeşitlenmesine katkı sağlamak. Gençlerimizi spor aktivitesine yönlendirmek, ulusal ve uluslararası müsabakalarda rafting dalında mücadele edecek milli sporcuları keşfetmek, sporcular arasında dostluk ve kardeşlik bağlarının oluşturulması ve bölgede turizmin gelişimine destek vererek katkı sağlamak olacaktır." Diye konuştu. 

    Yorumlar

Arşiv