Rafting Federasyonu Tarafından Türkiye Şampiyonasının 2. Ayağı Van'da Tamamlandı

Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Rafting Federasyonu ve Van Valiliği tarafından Van’ın Bahçesaray ve Çatak ilçelerinde 600 sporcunun katılımıyla düzenlenen şampiyonada çeşitli yaş gruplarında 62 ekip yarıştı.

22 Ekim 2019 Salı 15:52
Rafting Federasyonu Tarafından Türkiye Şampiyonasının 2. Ayağı Van'da Tamamlandı
Van İline bağlı Bahçe saray ve Çatak Çayı’nda belirlenen parkurda düzenlenen yarışlara U19 Kanın ve Erkek, Açık Yaş Kadın ve Erkek, Mix ( karma) takımlardan oluşan 600 sporcu dört gün boyunca Nehir inişi, Sprint, RX (kafa kafaya) ve Slalom disiplinlerinde en iyi süreyi yapma adına mücadele verdiler.

 

Yarışlar sonrası düzenlenen Kupa ve Madalya Törenine Van Valisi ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, AK Parti 23 ve 24. Dönem Van Millet vekili ve Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Gülşen Orhan, AK Parti Van Millet Vekili Osman Nuri Gülaçar, Türkiye Rafting Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı, Van Emniyet Müdürü Ali Karabağ,  Çatak İlçe Kaymakamı Ekrem Çeçen, Bahçesaray Kaymakamı Muhammet Öztabak, Çatak Belediye Başkan Vekili Yasemin Çebe, Bahçesaray Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Takmaz, Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Çatak Cumhuriyet Başsavcısı İlker Çağatay Aydın, AK Parti Çatal İlçe Başkanı Ahmet Arkan Kuncu, AK Parti Bahçesaray İlçe Başkanı Cumali Sabırlı, Yazar ve Köşe Yazarı, Türkiye Rafting Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar İçen, Bahçesaray İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Afan Orhan, Çatak İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ekrem Manto, Çatak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şahin Taş, Daire amirleri, Oda Başkanları, STK'ların temsilcileri, Rfating Hakemleri, Sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunması ile başlaya programda protokol konuşmaları yapıldı ve ardından şampiyonada dereceye giren takımlara madalya, kupa ve çeşitli hediyeler verildi.

 

Yarışlar sonrasında Mix kategoride Muğla Sarsala  A Takımı 1'in ci, Dalaman Sarsala  bTakımı  2'in ci, Hakkari Cilo Rafting Spor Kulübü Takımı 3'ün cü,  Açık Yaş Kadınlarda İstanbul Üniversitesi Takımı 1'in ci, Muğla Sarsala  Takımı 2'in ci, Tunceli Pertek Takımı 3'ün cü, Açık Yaş Erkeklerde Rize Alipaşa Spor Kulübü 1in ci, Rize Çaykur Spor Kulübü Takımı 2'in ci, Muğla Sarsala Spor Kulübü Takımı 3'ün cü, U19  Yaş Altı Erkeklerde Düzce Mehmetçik Spor Kulübü 1'inci, Van Çatak Belediyesi Spor Kulübü A Takımı 2'in ci, Rize Tunca Belediyesi Spor Kulübü 3'ün cü, U19 Yaş Altı Kadınlarda ise Tunceli Pertek Belediye Spor Kulübü Takımı 1'in ci, İstanbul Ataşehir Doğa Spor Kulübü Takımı 2'in ci ve Muğla Sarsala Spor Kulübü Takımı 3'ün cü oldu.

 

Madalya ve kupalarını alan takım sporcuları, Barış Pınarı Harekatı’nda katılan Mehmetçik’e destek için asker selamı verdi. Programın finalinde protokol ve tüm katılımcılar büyük Van ailesi fotoğrafı için hep birlikte basın mensuplarına poz verdi.

 
 

    Yorumlar

Arşiv