Rafting Federasyonu Çalışmalarına Duraksamadan Devam Ediyor

Pandemi sürecinde duraksamadan salgın tedbirlerine uyarak sahadaki çalışmalara devam eden Türkiye Rafting Federasyonu Ordu İl ve İlçelerinde spor ve aktivitelerinden mahrum boş bir şekilde akan nehirlerimizde parkur incelemelerine başladı.

03 Temmuz 2020 Cuma 11:11
Rafting Federasyonu Çalışmalarına Duraksamadan Devam Ediyor
Pandemi sürecinde duraksamadan salgın tedbirlerine uyarak sahadaki çalışmalara devam eden Türkiye Rafting Federasyonu Ordu İl ve İlçelerinde spor ve aktivitelerinden mahrum boş bir şekilde akan nehirlerimizde parkur incelemelerine başladı.Ülke geneli yeni parkurlar keşfetme ve bu alanlarda gençlerin önünü açarak spor yaparak kendilerini geliştirmesi ve öz kaynakları yerinde, doğru ve bilinçli şekilde kullanma adına Ordu İlinde çalışmalarını tamamlayan, Türkiye Rafting Federasyonu saha ve parkur keşif ekibi “Melet Irmağında” Rafting Botu ile ilk inişini yaptı.

Kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Ordu İlinde temaslarda bulunan Türkiye Rafting Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı, ülkemizin her akan suyunda Rafting sözü verdiğimizi hatırlatarak sözlerine şöyle devam etti; pandemi sürecinde yavaşladık ancak duraksamadık Rafting ’de Kaldığımız yerden devam ediyoruz. Ordu keşif için belirlediğimiz İllerimizden biriydi bu meyanda Federasyon teknik kurulundan bir ekiple Melet, Turnasuyu ve Dolaman ırmaklarında parkur keşiflerimizi tamamlayarak Rafting deneme inişimizi de Ordu Valimiz Tuncay Sonel bey başta olmakla birlikte İlimizin bürokrat, protokol ve halkan katılım sağlayan bir grupla tamamladık.

Çalışmalarımız sürecinde Sayın Valimizin, İl Spor Müdürümüz, Büyükşehir ve Altınordu Belediye Başkanlarımızın ilgi alaka ve destekleri sayesinde Ordu İlimizi yeni bir Rafting parkuruyla tanıştırmış olduk.

Sporu turizme entegre ederek yerli ve yabancı turistlerin güneş, deniz ve kum turizmine doğa, dere ve yayla alternatifini sunma adına doğusundan, batısına, kuzeyinden, güney ve güneydoğusuna güzel yurdumuzun her bir köşesinde keşfedilmeyi bekleyen nice bölgemiz var.

İçinde bulunduğumuz bu pandemi sürecini sabrederek ve tedbir alarak atlatacağımızın bilincindeyiz bundan mütevellit Federasyon olarak şampiyonaların ve sportif faaliyetlerinin duraksadığı bu süreçte, önceden belirlediğimiz rota kapsamında yurt genelinde nehir keşiflerimizi sürdüreceğiz

Rafting Federasyonu olarak çalışmalarımızda bize omuz veren ve desteklerini her daim hissettiğimiz başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey olmakla birlikte, Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasaoğlu’na, Bürokratlarımıza, Valilerimize, Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, Spor Genel Müdürlüğü personeline, İl ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüklerimizde çalışan Müdür ve Personele, Federasyon çalışanlarımıza, Basınımızın seçkin cefakar ve vefakar tüm çalışanlarına ve de bizlere güler yüzünü her daim gösteren içten ve samimi karşılamalarından dolayı bölge insanına sevgi, saygı ve şükranlarımızı sunarız. ” Diye konuştu.


    Yorumlar

Arşiv