Projenin Mihmandarlığını Emine Erdoğan Yürütüyor

Türkiye tüm dünyaya daha temiz denizler, kıyılar ve nehirler için sıfır atık mavi projesi için düğmeye bastı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan SIFIR ATIK MAVİ SÖZÜ (ZERO WASTE BLUE) Projesi Tunceli'de yapılan Dünya Rafting Şampiyonasında duyuruldu.

13 Haziran 2019 Perşembe 22:12
Projenin Mihmandarlığını Emine Erdoğan Yürütüyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığının tüm yurt genelinde başlattığı Sıfır Atık Mavi Sözü adlı proje; Tunceli Munzur'da yapılan R4 Dünya Rafting Şampiyonasında Valim Tuncay Sonel, WRF Dünya Rafting Federasyon Başkanı Danilo Barmaz, Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı, Tunceli Protokol üyeleri, Şampiyona ya katılan 19 Devlet Ülkesinin delegasyon temsilcileri ve sporcuların katılımıyla dere kenarında çöp toplamayla başladı.


Temiz Denizler, Temiz Kıyılar ve Temiz Nehirler için  başlatılan SIFIR ATIK MAVİ SÖZÜ (ZERO WASTE BLUE) dünya devletlerinin delegasyon üyeleri ve sporcularıyla birlikte tüm dünyaya duyurulmuş oldu.


    Yorumlar

Arşiv