Ordu’da 2 Gün Süren Okul Sporları Gençler Rafting Şampiyonası Sona Erdi

Ordu İlinde 22/24 Mayıs 2022 tarihleri arasında düzenlenen Okul Sporları 2. Bölge Rafting yarışları sona erdi.

25 Mayıs 2022 Çarşamba 14:29
Ordu’da 2 Gün Süren Okul Sporları Gençler Rafting Şampiyonası Sona Erdi
Ordu İlinde 22/24 Mayıs 2022 tarihleri arasında düzenlenen Okul Sporları 2. Bölge Rafting yarışları sona erdi.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Rafting Federasyonu ve Ordu Valiliği işbirliğinde düzenlenen Okul Sporları Rafting Şampiyonası Gençler Grup Müsabakaları kapanış ve ödül töreninde madalya töreninde Falay Play ödülü Ardeşen Belediye Spor Kulübü Rafting Takımının oldu.

 

Ordu Durugöl’de yapılan ve iki gün süren Okul Sporları 2. Bölge Rafting yarışlarına 19 takım, 110 sporcu, 7 teknik ekip katılırken etkinliğe tastir dışı davetli olarak Ardeşen Belediyesi Rafting MİX Takımı da katıldı.

 

Okul Sporları Rafting Şampiyonası kapsamında Türkiye’nin değişik illerinden genç sporcuların Ordu’ya geldiğini ve iki gün boyunca centilmence bir yarış yapıldığını söyleyen Vali Tuncay Sonel, dereceye giren takımları tek tek kutlayarak, tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

 

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları Rafting 2. Bölge Yarışmaları Şampiyonasında;

 

Genç Kızlar Kategorisinde; birinci Ordu Fatih Anadolu Lisesi, ikinci Tunceli Spor Lisesi, üçüncü Düzce 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, dördüncü Yozgat Osman Durmaz Fen Lisesi,

 

Genç Erkekler Kategorisinde; birinci Düzce 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, ikinci Yozgat Çekerek Şehit Mehmet Ünver Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, üçüncü Düzce Cumhuriyet Anadolu Lisesi, dördüncü Ordu Şehit Sefa Kabakkaya Anadolu imam Hatip Lisesi, 

 

Mix Takım Kategorisinde; birinci Ordu Cumhuriyet Anadolu Lisesi, ikinci Düzce Cumhuriyet Anadolu Lisesi, üçüncü Düzce 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, dördüncü Düzce Gümüşova Anadolu Lisesi, oldu.

 

Dereceye giren okullara başarı belgeleri, kupa ve madalyaları Vali Tuncay Sonel, Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı, Türkiye Rafting Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Cihangir Güner, Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç tarafından takdim edildi.

 

 

Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı, yakın ilgisi ve verdiği destekler dolayısıyla Vali Tuncay Sonel’e teşekkür etti.

 

    Yorumlar

banner153
Arşiv