Muğla'da Analig Rafting Türkiye Finalleri Yapıldı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde yapılan Rafting Analig Türkiye Finalleri Şampiyonasında erkeklerde Muğla (A), kadınlarda İstanbul (A), Karma kategorisinde ise Muğla (A) 1. oldu.

03 Temmuz 2022 Pazar 15:40
Muğla'da Analig Rafting Türkiye Finalleri Yapıldı
Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde yapılan Rafting Analig Türkiye Finalleri Şampiyonasında erkeklerde Muğla (A), kadınlarda İstanbul (A), Karma kategorisinde ise Muğla (A) 1. oldu.

 

Muğla İline bağlı Köyceğiz İlçesinde Köyceğiz Su Sporları Merkezinde oluşturulan yapay parkurda yapılan Türkiye Finalleri şampiyonasına Muğla, Ankara, Diyarbakır, Sinop, Rize, İstanbul, Bingöl ve Tunceli'den kız ve erkeklerde 23 takımdan 185 sporcu katıldı.

 

Sporcular, Karma, kadınlar ve erkekler kategorilerinde sprint, slalom nehir inişi disiplini (durgun su olduğundan sprint) ve kafa kafaya yarışlarında kürek çekti.

 

Şampiyonada, Erkeklerde: Muğla (A) birinci, Muğla (C) ikinci, Rize üçüncü, Sinop (A) dördüncü oldu.

Kadınlarda: İstanbul (A) birinci, Muğla (B) ikinci, Muğla (A) üçüncü, İstanbul (B) dördüncü oldu.

Karma: Muğla (A) birinci, Muğla (B) ikinci, Sinop (A) üçüncü, Tunceli dördüncü oldu.

 

Dereceye geren sporcuların kupa ve madalyaları düzenlenen törende Köyceğiz Kaymakamı Mustafa Maslak, Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Serkan Paçalı, Köyceğiz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Kaleli ve protokol temsilcileri tarafından verildi.

 

Ödül töreninde bir konuşma yapan Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı, Muğla’da Rafting organizasyonlarına önem verdiklerini ifade ederek şunları kaydetti, " Bakanlık ve federasyon olarak sportif turizme yoğun bir ilgi veriyoruz.

4-5 sene önce Dalaman çayında bir Avrupa şampiyonası yaptık. Sonra bir Türkiye şampiyonası yaptık. Geçen sene yine burada Ortaca'da bir okullar arası şampiyonası yaptık. Yine burada bu şampiyonayı yaptık. Yöneticilerimiz biraz daha arz noktasında daha baskılı olmaları bu şampiyonayı daha kat kat büyütecektir ve daha önemli netice alacağız inşallah" dedi.

 Ödül töreni kupa madalyaların verilmesinin ardından protokol üyeleri ve tüm sporcuların katılımıyla verilen Köyceğiz büyük Rafting aile fotoğrafı ile son buldu.

  

    Yorumlar

banner153
Arşiv