Kaza Geçiren Milli Rafting Sporculardan İyi Haber Var

Tunceli’de trafik kazasında yaralanan Rafting milli sporcusu Dinler Kardeşlerden İyi Haber Geldi

05 Ağustos 2021 Perşembe 11:35
Kaza Geçiren Milli Rafting Sporculardan İyi Haber Var
Tunceli’de trafik kazasında yaralanan Rafting milli sporcusu Dinler Kardeşlerden İyi Haber Geldi

 

Tunceli’de geçtiğimiz günlerde (30.07.2021 Cuma) Ovacık karayolunun 8. kilometresinde meydana gelen kazada ikisi Rafting milli sporcusu 4 kişi yaralanmış idi.

Meydana gelen kazada, Muhammet Ali Malkoç, Barış Turgut, Dilara ve Deniz Dinler yaralanmış Dilara Dinler ise kazada ağır yaralı olarak Tunceli Devlet Hastanesi’ne kaldırmış idi.

Milli sporculardan Dilara Dinlerin durumunun stabil olduğu belirtilmiş ve müdahaleler sonucunda da sevindirici haber doktorları tarafından ailesi ve sevenlerine bildirildi.Öte yandan Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, Rafting botunun devrilmesi sonucu yaralanan milli sporcu Dilara Dinler’i, Fırat Üniversitesi Hastanesinde ziyaret etti.

Römorka bağlı Rafting botlarının devrilmesi sonucu yaralanan Rafting milli sporcularından Dilara Dinler, Fırat Üniversitesi Hastanesi ortopedi kliniğinde tedavi altına alındı. Rafting Milli sporcusunun vücudunda diz kapağı kırığı, uyluk kemiği kırığı tespit edildi.
Fırat Üniversitesi hastanesi Travmatoloji ve Ortopedi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erhan Yılmaz tarafından opere edilen Dinler’in uyluk kemiği ve diz kapağı kemiğine platin konuldu.

Dinler’i ziyaret eden ve geçmiş olsun dileklerinde bulunan Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, sporcunun ailesine bir ihtiyaçları olup olmadığını sorarak devletin tüm imkanlarının yanında olduğunu ifade etti.

Haber: Murat UÇKAN 

    Yorumlar

banner153
Arşiv