Kano Federasyon Başkanı Afyonkarahisar’da İncelemeler Yaptı

Afyonkarahisar’da düşünülen Konuyla branşı ile ilgili Türkiye Kano Federasyon Başkanı Alper Cavit Kabakçı ve federasyon As Başkan Vekili Osman Ercan İl Müdürü Feyzullah Derecinin konuğu oldu.

25 Aralık 2019 Çarşamba 09:56
Kano Federasyon Başkanı Afyonkarahisar’da İncelemeler Yaptı
Olimpiyatlarda da çokça madalya dağıtan bir branş olan Kano; Akarsu, Durgunsu, Deniz ve Kano polo gibi derecelendirilebilir. Ülkemizde deniz, göl, akarsu kanosunda oldukça zengin olduğu bilinmekte olup bu branşla ilgili gerek il gerekse ilçeler hummalı bir çalışma yürütmekteler. Suyun olduğu her yerde doğa ile iç içe ve kirletmeden yapılan spor dalları gençlere çevre bilincinin yanı sıra sporu da sevdirerek onlara millilik ve ülkemizi temsil etme imkanı da vermektedir.


Bu anlamda geçmişte Düzce başta olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde oldukça başarılı çalışmalar yürüten Afyonkarahisar İl Müdürü Feyzullah Dereci şehri Kano sporuyla buluşturma adına Kano Federasyonu ile görüşmelere başladı.


Afyonkarahisar İl Müdürü Feyzullah Dereci şunları kaydetti; "İlimizde yapılması düşünülen , kano sporu ile ilgili çeşitli incelemelerde bulunmak , uzman görüşünü almak ve kano sporunun ilimizde başlatılması ile ilgili gerekli desteği almak üzere , Türkiye Kano Federasyon Başkanı sayın Alper Cavit Kabakçı ve federasyon As Başkan Vekili sayın Osman Ercan beyi, ilimizde misafir ettik. Kano branşının , Afyonkarahisar’da yapılabilirliliği , kano branşı ile ilgili neler yapılması gerektiği ve önceliklerimiz hususunda detaylı bir şekilde görüşme yapılarak , branş ile ilgili bir yol haritası belirlenmiştir.
Yapmış olduğumuz ziyaretlerle , Afyonkarahisar Valimiz sayın Mustafa Tutulmaz ve Belediye başkanımız sayın Mehmet Zeybeğin desteğini aldıktan sonra Afyonkarahisar’da Kano branşına Vira Bismillah dedik .
Yaptığımız çalışmaların hayırla sonuçlanmasını rabbimden diliyor ve istiyoruz .
İlimize gelen ve bizlere gerekli desteği sağlayacağını belirten Federasyon Başkanımıza ve as başkanımıza bütün Afyonkarahisarlılar adına teşekkür ediyoruz." Diye konuştu.

    Yorumlar

Arşiv