Hiç Kimse İhtimal Vermiyordu! Bir Tek Kişi Hariç. Doğuda Terörü Sporla Yenen Adam Fikret Yardımcı

Rize'den yola çıkarak önce ulusal ve sonrasında aldığı başarılarla uluslar arası Rafting camiasında adeta bir devrim niteliğinde kararları ile önce WRF Dünya Rafting Federasyonunun kurulmasına ön ayak oldu ve ardından girilmez denen Tunceli'ye Şampiyona yaptı. Başarının ardındaki isim WRF Dünya Rafting Federasyon ikinci Başkanı Fikret Yardımcı.

01 Nisan 2019 Pazartesi 20:32
Hiç Kimse İhtimal Vermiyordu! Bir Tek Kişi Hariç. Doğuda Terörü Sporla Yenen Adam Fikret Yardımcı
Türkiye genelinde sadece turistlerin eğlence aracı olarak görülen Rafting Gelişmekte olan spor branşları kapsamında Fikret Yardımcı'nın As Başkanlığında elde edilen Avrupa ve Dünya Birinciliklerinin ardından profesyonel branşların yanında amatör spor branşlarında da bir çok il ve ilçede yapılır hale geldi.Yakın bir tarihe kadar doğu illerinde kolay kolay sportif şampiyonalar yapılmaz iken Yardımcı birçok doğu ve güney doğu ilinde düzenlediği sportif faaliyetlerle bir ilke imza attı. Düzenlenen bu şampiyonalarda gençlere umut ışığı olarak içlerinden bir çok milli sporcunun da yetişmesine vesile oldu. Öyle ki 2017 yılında Gürcistan'da düzenlenen Avrupa Şampiyonasında Kadın takımı üçüncü, 2018 yılında İtalya'da düzenlenen dünya şampiyonasında 1. olan kafilede yine doğu illerinden sporcularda milli takımın bünyesinde yer aldı.


Elde edilen bu başarılar asla tesadüf değil bilgi, birikim, deneyim ve ön seziyle hayat bulan güzel projelerdir. WRF Dünya Rafting Federasyon ikinci Başkanı ve Türkiye Rafting Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı girilmez denilen bir çok yere sporun kaynaştırıcı, barıştırıcı ve birleştirici gücüyle girmeyi başardı.

Elde edilen bu başarı elbette bir ekip işinin meyvesidir. Bundan mütevellit Rafting camiasında ter döken Antrenör, sporcu, hakem, teknik ekip ve idareci ve devlet yöneticilerimizin hakkı asla ödenemez. Özellikle Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında derece alan tüm Milli Takım Kafile üyelerimizin. Teşekkürler.

 

Yardımcı şunları kaydetti: Biz ve bizim gibi düşünenlerle sporla terörü yeneceğiz derken; birilerine şaka gibi geldi.Tunceli,Şırnak,Çukurca,Çatak,Bahcesaray, Uludere,Şemdilli'de yöneticilerimiz bölge halkını kucaklamakta. Güvenlik güçlerimiz huzur operasyonları yapmakta. Bizde sahada inadına dostluk, inadına kardeşlik ve spor diyoruz.'' Durmak Yok Yola Devam Sporun Kardeşliğine Devam." 

    Yorumlar

banner146
Arşiv