Gençlik ve Spor Bakanlığında devir teslim töreni

Gençlik ve Spor Bakanlığına atanan Osman Aşkın Bak, düzenlenen devir teslim töreni ile görevi Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan devraldı. Bak, "Türkiye Yüzyılı şimdi başlıyor, yapılacak çok iş var" dedi

06 Haziran 2023 Salı 08:58
Gençlik ve Spor Bakanlığında devir teslim töreni
Gençlik ve Spor Bakanlığına atanan Osman Aşkın Bak, düzenlenen devir teslim töreni ile görevi Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan devraldı. Bak, "Türkiye Yüzyılı şimdi başlıyor, yapılacak çok iş var" dedi

 

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Muharrem Kasapoğlu yerine Gençlik ve Spor Bakanlığına Osman Aşkın Bak atandı. Bak, Bakanlıkta düzenlenen devir teslim töreniyle görevine başladı. Törende konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Muharrem Kasapoğlu, görevi devretmenin mutluluğunu tarif edemediğini belirterek, "Bu anlamdaki heyecanım çok ama çok güçlüdür. Bunun için Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Beş yıl geçirdik, yoğun bir beş yıldı. Zaman zaman zorlu süreçlerden geçtik. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle Türkiye yeni bir yola girdi, bugün de Türkiye Yüzyılı’na adım atıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak yeni bir yola girdik, değişime girdik. Ne yaptıysak beraber yaptık bundan sonra da beraber yapacağız. Bizler hep birlikte aynı takımın oyuncularıyız. Liderimizle kaptanımız, Cumhurbaşkanımızla aynı yola baş koymuş, aynı istikamete yönelmişiz. Bugün mevkileri değişeceğiz. Değerli Bakanımız Osman Aşkın Bey, donanımı ile bu mevkideki vizyonunu bu ülke adına, sporcular adına insanlığın umudu gençler adına çok yukarı taşıyacaktır" dedi.

"Yapılacak çok iş var"

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’nin sporda ve tesis açısından dünyanın önde gelen ülkeleri arasına girdiğini hatırlatarak, şunları söyledi:

"Olimpiyatlarda sporcuların madalya sayısı, değişik branşlarda madalya alınması çok önemli başarılardı. Ortaya konulan başarıdan dolayı tüm ekibe teşekkür ediyorum. Sayın bakanımız bu işlere çok güzel yön verdi, ortaya koydukları başarılı tablo için kendilerine teşekkür ediyoruz. 5 yılda güzel işler yaptılar. Sayın Cumhurbaşkanımız her zaman sporcunun yanında olan bir lider. Kendisi sporu çok iyi bilen bir lider her noktada da bu görüşlerini bizlerle paylaşıyor. Stratejik olarak bize yön veriyor." Şeklinde konuştu.Bizelrde Ardeşeninsesi Gazetesi olarak sayın bakanımıza yeniden aldığı Geçlik ve Spor Bakanlığı görevinde üstün başarılar dileriz.


 

    Yorumlar

banner160
Arşiv