Dünya Kupası Türkiye’nin

Japonya’da 2- 10 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılan Rafting Dünya şampiyonasında, Türk Milli Takımı adını altın harflerle yazdı. Sprint, H2H (kafa kafaya), Slalom ve Nehir inişi kategorilerinde 35 altın madalya ve 1.lik kupası aldı.

09 Ekim 2017 Pazartesi 17:46
Dünya Kupası Türkiye’nin
 Kafile Başkanı Fikret Yardımcı, elde edilen bu başarının bireysel olmadığını ve tüm kafilenin ortak başarısı olduğunun altını çizerken sözlerine şöyle devam etti. “Son Avrupa şampiyonu olan milli takımımız dünya şampiyonasına önemli bir hedefle gelmişti! O da dünya şampiyonu olmaktı. Kafilemiz çok istekli, azimli ve kararlı bir şekilde belirlediği hedefe acele etmeden ancak emin adımlarla ilerleyerek ulaşmıştır. Sporcularımın gözlerinden öperim. Japonya öncesi Rize Ardeşen ve Düzce’de yapılan kamp bizi birbirimize kenetledi. Aile ortamında antrenörü, sporcusu ve teknik ekibiyle biz tek yürek, tek vücut olduk. Çok kıymetli Hemşerimiz Rize’mizin gururu Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak bakanımızın bizlerle bire bir konuşması bu başarının elde edilmesinde önemli bir yer tutmaktadır kendilerine saygılarımı sunmak isterim. Ayrıca yarış boyunca her daim bizimle irtibatta olan Federasyon Başkanım Hasan Öztürk’e, Çaykur Genel Müdürümüz İmdat Sütlüoğlu’na, Ardeşen Belediye Başkanım Hakan Gültekin’e, Federasyon Genel Sekreterim Sezai Sürücü’ye, Milli Takım Antrenörlerim Erdoğan Buçan, Savaş İzmirli, Yasin Makar ve Hasan Basri Yazıcı’ya, teknik ekibe, Sporcularımıza ve en önemlisi de Sporcu ailelerine sonsuz saygı ve şükranlarımı sunarım. Bu başarı tüm Türk milletinin başarısıdır.” Diye konuştu.

 

Bu önemli başarının mimarlarından olan U19 takımının antrenörü Yasin Makar ise, “2015 yılı mayıs ayında Ardeşen Belediye Spor Kulübü bünyesinde göreve başladım. Takımımdaki sporcuları bire bir özel seçtin. Abi kardeş oluk, aile olduk. Çok çalıştık Türkiye’de yapılan birçok yarışta dereceler aldık ve son yapılan Avrupa şampiyonasında Gürcistan’da birinci olduktan sonra kendimizi buraya Japonya Rafting Dünya Şampiyonasına hazırladık. İnanarak geldiğimiz bu şampiyonada hedefimize ulaştık çocukların gözlerinden öperim. Dünya şampiyonluğumuz Türk Milletine armağan olsun.” Diye konuştu.

    Yorumlar

banner149
Arşiv