Dünya Kulüpler Kupasının İlk Gününde Altın Madalya Ardeşen’in Oldu.

Yozgat Çekerek İlçesinde Düzenlenen Rafting Dünya Kulüpler Kupası Şampiyonasının ilk gün yarışı RX disiplininde madalyalar sahiplerini buldu.

16 Temmuz 2022 Cumartesi 23:23
Dünya Kulüpler Kupasının İlk Gününde Altın Madalya Ardeşen’in Oldu.

Yozgat Çekerek İlçesinde Düzenlenen Rafting Dünya Kulüpler Kupası Şampiyonasının ilk gün yarışı RX disiplininde madalyalar sahiplerini buldu.

 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet muharrem Kasapoğlu, Yozgat Valisi Ziya Polat, WRF Dünya Rafting Federasyon Başkanı Danilo Barmaz, Türkiye Rafting Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı, Cumhurbaşkanı Danışmanı Gülşen Orhan ve çeşitli ülkelerden ve Ülkemizin çeşitli İllerinden 24 takımın katılımıyla yarışlara start verildi.

 

Yozgat Çekerek’te Millet Bahçesi, Lavanta Adası, Rafting Parkuru, Atık Su Arıtma Tesisi ve Biyogaz Enerji Tesisi Projelerinin toplu açılışı töreni yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet muharrem Kasapoğlu ve beraberindeki heyet Çekerek Çayında Rafting yapmayı da ihmal etmedi.

 

16- 19 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan Ulusla ve uluslararası katılımlı Kulüpler Kupası Dünya Rafting Şampiyonası Doğa ve Spor Festivali kapsamında Çekerek yarı yapay parkurda başladı.

 

 Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Rafting Federasyonu, WRF Dünya Rafting federasyonu, Yozgat Valiliği, İlçe Belediyesi ve WRF Dünya Rafting Federasyonun ortak planlanan şampiyonada ilk gün yarışları sona erdi.

 

300'e yakın yerli ve yabancı sporcu, antrenör, hakem ve teknik ekibin katıldığı Uluslararası Kulüpler Kupası Dünya Rafting şampiyonası heyecanı sürerken gün içinde protokol inişinde gerçekleştirildi.

 

Takımların birbirleriyle kıyasıya yarıştıkları bu kupada ilk gün yarışları olan RX disiplininde ödüller sahiplerin buldu.  

 

Buna Göre:U23 Kategorisinde alınan dereceler şu şekilde
Açık Yaş kadın Takımlarında

-İstanbul Üniversitesi takımı 3.

-Ataşehir Doğa Spor Kulübü 2.

İstanbul Üniversitesi 1 -. Oldu.

 

Açık Yaş Erkek Takımlarında

-Tanos Raftin Clup Kasakistan 3.

-Antalya Manavgat 2.

-Sparta QAZAQ Ostan Rafting Culup


Açık Yaş Mix Takımlarında

- Hakkari Doğa Sporları 3.

-Genç Raftın Kulübü 2.

- Ardeşen Belediyesi Spor Kulübü 1. Oldu.

U19 Kategorisinde alınan dereceler şu şekildeU19 Kadın
-Sarsala SK. 3.
-Antalya Manavgat GSK 2.
-Movimeento E Natura-F.İ. Raft İtalya 1.U19 Erkek
-Sarsala SK. 3.
-Çatak Belediyesi GSK 3.
-Köprülü Kanyon DSK 2.
-Movimeento E Natura-F.İ. Raft İtalya 1.U19 Mix
-Sarsala SK. 3.
-Movimeento E Natura-F.İ. Raft İtalya 2.
-Movimeento E Natura-F.İ. Raft İtalya 1. Oldu

 


 

 

 

 

    Yorumlar

banner153
Arşiv