Bakan Kasapoğlu’nun Komutu İle Raftingciler Tunceli’de Start Aldı

Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri Kapsamında 81 İlde eş zamanlı yapılan spor faaliyetleri açılışına Tunceli’de Raftingle start verdi.

24 Eylül 2020 Perşembe 11:45
Bakan Kasapoğlu’nun Komutu İle Raftingciler Tunceli’de Start Aldı
Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri Kapsamında 81 İlde eş zamanlı yapılan spor faaliyetleri açılışına Tunceli’de Raftingle start verdi.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Rafting Federasyonu, Tunceli Valiliği ve Gençlik ve Spor Tunceli İl Spor Müdürlüğünce ortaklaşa düzenlenen Avrupa Spor Haftası açılış Etkinlikleri kapsamında Rafting, Plaj Voleybolu, MASA Tenisi, Hentbol, Kayak, Badminton, Karate, Kick Boks ve Basketbol branşlarında sporcuları çeşitli faaliyetler yaptı.

Açılış programına Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, WRF Dünya Rafting 2. Başkanı ve Türkiye Rafting Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı, Jandarma Bölük komutanı Tuğgeneral Turgay Aras, Tunceli Cumhuriyet Baş Savcısı Mustafa Atbaş, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Durali Ceylan, AK Parti Tunceli İl Başkanı Fatih Tek, İl Milli Eğitim Müdürü Gürsel Ekmekçi, İl Gençlik ve Spor Müdürü Abdulsamet Er, Türkiye Rafting Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, Doğu ve Güneydoğu Rafting Federasyonu Sorumlusu Hakan Özen ve Türkiye Rafting Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Gazeteci Yaşar İçen katıldı.

 

Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri açılış Programında Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Ankara’dan canlı olarak Tunceli’ye de bağlantı kurarak 81 ilde eş zamanlı yapılan açılış ile Tunceli Munzur nehrinde kadın ve erkek Rafting takımlarının 5 Km lik nehir inişi yarışı başlamış oldu.

Yarışlar sonrası dereceye giren takımlara İl protokolü tarafından kupa ve madalyaları verildi.

 

Buna göre Kadınlar Kategorisinde

1.Tunceli Gençlik Spor A takımı

2.Tunceli Gençlik Spor B takımı

3.Tunceli Spor Lisesi

Erkekler Kategorisinde

1.Palu Belediyesi

2.Bingöl Genç Murat

2. Tunceli Gençlik Spor A takımı oldu.

    Yorumlar

Arşiv