Adnan Polat'a soğuk duş !

Adnan Polat, saha ortasında yaptığı konuşmada bazı taraftar grupları tarafından protesto edildi.

27 Şubat 2012 Pazartesi 15:43
Adnan Polat'a soğuk duş !
Polat, eski başkanlarından Selahaddin Beyazıt ile kol kola sahanın ortasına gelip, veda konuşması yaptı.

''Bugün çok hüzünlü bir gün'' diyerek konuşmasına başlayan Polat, ''Bugün bütün gönlümüzü, kalbimizi verdiğimiz, hayatımızı geçirdiğimiz Ali Sami Yen'imizden ayrılıyoruz. Ancak burası bizim gönlümüzde, ruhumuzda ilelebet kalacaktır. Burayı bu hale getiren sizlersiniz, bunu unutmayacağız. Hepinize elveda diyoruz'' ifadelerini kullandı.

Polat, bu konuşması sırasında taraftarların protestosuna maruz kaldı. Bir grup taraftar Polat'ı ıslıklayarak ilk yarıdaki kötü sonuçlar nedeniyle protesto etti. Bu sırada statta müzik sesi artırılarak protestoların duyulmasının engellenmeye çalışıldığı görüldü.

Eski başkanlardan Beyazıt ise bugün kulübün zaferle örülmüş tarihinde bir dönemi daha kapatıp, yeni bir döneme hazırlandıklarını kaydederek, şunları söyledi:

''Evimiz gibi sevdiğimiz, bir mabet saydığımız, sevinçleri, acıları, zaferleri, kederleri yaşadığımız yuvamızda son günümüz. Bugün onun kapısını saygıyla, biraz da kederle kapatacağız ve Galatasaray tarihinde yeni bir dönemin kapasını açacağız. Unutmayın unutturmayın. Bizleri 46 yıl bu stat bağrında taşıdı. Galatasarayımız bu statta o kadar büyüdü ki buraya sığamaz oldu. Bizi buralara taşıyan büyüten Ali Sami Yen Stadı'na veda ediyoruz. Bu stadın temelleri atıldığında, buraları şehrin dışında kuş uçmaz kervan geçmez bir kırsaldı. Bu kadar yere kim nasıl gelir dediler. O günlerde yöneticiler cesur bir karar verdiler ve bunda ısrar ettiler o büyüklerimize teşekkür borçluyuz.''

Polat'ı yuhalayan taraftarlar, Selahaddin Beyazıt'ı ise alkışladılar.

TRİBÜNLER KOLTUKSUZ

Galatasaray'ın Ali Sami Yen Stadı'nın koltuklarını satma projesi nedeniyle, maç öncesinde stadın tribünlerinin koltukları söküldü.

Stada alınan taraftarlar, bu maç için dağıtılan ve üzerinde ''Ali Sami Yen sonsuza kadar'' yazılı sarı-kırmızılı minderlerin üzerine oturdular.

NOTLAR

-Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp, Başkan Adnan Polat'a telkari gümüşünden yapılmış aslan heykelciği hediye etti.

-Galatasaray'ın Neuchatel Xamax'ı 3-0'ın rövanşında 5-0 yenerek Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale yükseldiği maçın görüntüleri, saha içine konulan dev televizyon ekranlarından taraftarlara izletildi. Daha sonra maçın kahramanlarından Prekazi, Tanju ve Cüneyt Tanman anılarını anlattılar.

-Veda gecesinde eski başkanlardan Ali Tanrıyar, Ali Uras, Faruk Süren ve Mehmet Cansun da hazır bulundu.

-Veda gecesine Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Kulüpler Birliği Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, teknik direktörler Mustafa Denizli ve Fatih Terim de katıldı.
 

    Yorumlar

banner153
Arşiv