Sigarayı Bırakmak Mümkünn

Nicoterk İle Sigaraya 7 Günde Veda Edin !!! Nicoterk Sigara Bırakmanıza Yardımcı 60 Tabletle, sigarayı bırakmak artık sandığınızdan çok daha kolay. Nicoterk; 60 tablettir, sigara kullanım sıklığınıza göre, canınız her sigara içmek istediğinde bir tablet Nicoterk alarak bu isteğinizi yok edebilir ve Nicoterk ile sağlıklı bir hayata yeniden merhaba diyebilirsiniz. 7 gün içinde sigarayı bırakamazsanız Nicoterk paranızı iade eder.

27 Şubat 2012 Pazartesi 15:43
Sigarayı Bırakmak Mümkünn
Sigaranın Zararları;

Türkiye'de sigara kullanımı dolayısıyla yılda 110 bin kişi ölüyor. Dünya Sağlık Örgütüne üye ülkeler tarafından 1987'den beri her yıl 31 Mayısta sigara salgınıyla oluşan önlenebilir hastalık ve ölümlere dikkat çekilebilmesi amacıyla etkinlikler düzenleniyor. ''Dünya Sigarasız Günü'' nedeniyle Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesi Başkanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, yetişkin nüfusun yaklaşık üçte biri sigara içiyor. Tütünle mücadele programı çerçevesinde son 20 yılda ABD gibi ülkelerde sigara tüketimi yüzde 30 dolayında azalırken, Türkiye'de ise bu oran yüzde 80 artış gösterdi.

Sigarayı Bırakmak;

Neden bırakmak istediğinizi bir düşünün :

1. Kendinizi daha sağlıklı hissetmek, nefessiz kalmamak.
2. Sigara icin harcanan parayı boşa harcamamak.
3. Vücudunuzu sigara içinde bulunan nikotin ve bir çok kimyasal maddeden temizlemek.
4. Ailenize örnek olmak.
5. Kalp krizi ve kansere yakalanma riskini azaltmak.

Neden bırakmalıyım ? Sigarayı neden içtiğinizi bir düşünün :

1. Duygular, alışkanlıklar ve tiryakilik.
2. Bırakmanın yollarını düşünün.
3. Yakın bir tarihi bırakma gününüz olarak seçin.
4. Arkadaşlarınız ve ailenizden destek isteyin.
5. Kendinize uygun bir yol seçin birdenbire ve tamamen bırakmak genellikle başarlı olmaktadır.
6. İki hafta süresince her gün içtiginiz sigaraların sayısını azaltarak.

İçtiğiniz Son Sigara Olsun !

Sabahları kahvaltıdan önce sigara içmeden güne başlayamayan, her fırsatta dumanaltı olmak için binbir türlü sıkıntıya katlanan, sigarasız kaldığında adeta kişilik değiştirecek kadar kendini kaybeden bir sigara bağımlısı mısınız? O halde sağlığınızı, geleceğinizi tehlikeye atmış durumdasınız. Üstelik bunu siz de biliyorsunuz. Haydi gelin, hayatınızı kurtaracak o kesin karar doğru adım adım nasıl yaklaşacağımızı gözden geçirelim. Sigarayı vücudumuzdan değil, hayatımızdan nasıl kovabiliriz, bir düşünelim.. Sigara kullanımı genellikle ergenlikte başlar. Ülkemizde 15 yaş üzerindeki 16 milyon kişi sigara içmektedir. Ergenler genellikle özenme, arkadaş çevresinden etkilenme, bağımlılık arayışı, kimlik karmaşası gibi nedenlerle sigaraya başlarlar. Bunun yanında yaşadıkları stresle başetmede zorluk çeken gençler, sigaraya yönelmektedir. Araştırmalar sigara içen ergenlerin benlik saygısının daha düşük olduğunu göstermektedir. Depresyon yaşayan kişiler de sigaraya daha fazla yönelir. Yapılan araştırmalara göre ülkemizde toplumun %43.6'sı sigara içmektedir. Bu oran erkeklerde %62.8, bayanlarda %24.3'tür.    Yorumlar

Arşiv