Rize’de Sporun yıldızları ödüllendirildi

Rize’den Ulusal ve uluslararası turnuvalarda dereceye giren sporcular ve antrenörlerine “Sporun Yıldızları” programında ödüller verildi.

26 Kasım 2022 Cumartesi 09:09
Rize’de Sporun yıldızları ödüllendirildi
Rize’den Ulusal ve uluslararası turnuvalarda dereceye giren sporcular ve antrenörlerine “Sporun Yıldızları” programında ödüller verildi.


Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Sporun Yıldızları” ödül töreninde ulusal ve uluslararası turnuvalarda dereceye giren sporcu ve antrenörlerine ödülleri verildi.

Rize Yenişehir Kapalı Spor salonunda düzenlenen gösteri ve etkinliklerin sergilendiği tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Protokol konuşmalarının ardından dünya karate kata şampiyonlarının gösterilerinin ardından ve dünya şampiyonu Kafkas dans ekibini gösteri yaptı. 2024 yılında yapılacak olimpiyatlar için Rize'den sporcu yetiştirdiklerini ifade eden Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, "Bizim asıl hedefimiz 2024 yılında Fransa, Paris olimpiyatlarında Rize'den sporcularımızın katılımını sağlamamız için elimizden gelen gayretle çalışıyoruz. Bunu başaracağımıza inanıyoruz. Çünkü Rize geçmişte bir çok olimpiyat şampiyonu, Avrupa şampiyonu ve Dünya şampiyonu yetiştirmiş bir ildir. Biz gençlerimize, çocuklarımıza sporu sadece yarıştırmak için tavsiye etmiyoruz. Biz onlara vatanları ve milletleri için önemli olan erdemleri kazandırmak için sporu tavsiye ediyoruz. Biz gençlerimize hep söyledik. Tekrardan söylüyorum, Bu ülkeye, bu vatan toprağına, ay yıldızlı bayrağa düşmanlık yapanlara, bunlarla kol kola yürüyenlere, Türk ordusuna dil uzatanlara asla fırsat vermeyin" şeklinde konuştu.

Vali Kemal Çeber: "Hiçbir ile nasip olmayacak program Rize'de yapıldı"

Rize spor anlamında çok şanslı bir olduğunu söyleyen Rize Valisi Kemal Çeber, "Ben şunu ifade edeyim, çok şanslı bir iliz. Biz zaten özel bir iliz ama spor anlamında özenildiğimiz kadar şanslı bir iliz. Sporun, sporcunun dostu her zaman yardımcısı olan Cumhurbaşkanımız var. Onun varlığını Rize'de her türlü spor aktivitemizde hissediyoruz. Bir şansımız daha var. Bu topraklar Osman Aşkın Bak gibi spor bakanı çıkarmış. Sporun yıldızları diye bir program hiçbir ile nasip olmayacak bir program Rize'de yapıldı" ifadelerini kullandı.

 

Rize Milletvekili Bak: “Anne ve Babalar Tesis Bizden evlatlarınızı getirmek sizden”

Geçmiş dönem Gençlik ve Spor Bakanı Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak konuşmasında Rize’ye sportif manada bir çok yatırım yapıldı yapılmaya da devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyin himayelerinden bir çok tesisin açılışı yapıldı bir çoğunun da projesi devam ediyor. Anne ve Babalar bizler spor tesislerini yapacağız sizler evlatlarınızı buralara getireceksiniz. Spor yapan genç uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan uzak olur. Ülkesini, milletini ve vatanını seven nesiller için hep birlikte çalışacağız. Antrenör kardeşlerim sizde çalışacaksınız bu evlatlarımızı her türlü müsabakaya en iyi şekilde hazırlamak sizlerin elinde. Rize’miz şanslı çünkü sporun içinde her daim yer alan ir Valimiz var bu anlamda 2024 yılında Fransa’da yapılacak olan olimpiyatlarda bir Rizeli sporcu görmek istiyoruz. Bunun için söz veriyor muyuz. Diye konuştu.

 Haber: Murat UÇKAN


 

    Yorumlar

banner153
Arşiv