Rize Valiliği'ne İhsan Selim Baydaş atandı

Valiler Kararnamesi ile Rize Valiliği'ne İhsan Selim Baydaş atandı

10 Ağustos 2023 Perşembe 14:24
Rize Valiliği'ne İhsan Selim Baydaş atandı
Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi’ne 57 ilin valisi değişirken Rize Valiliği’ne Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş atandı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile yeni Valiler Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlanarak 57 ilin valisi değişirken, 16 vali ise Vali-Mülkiye Başmüfettişliğine atandı. Kararnameye göre bir önceki kararname ile Kahramanmaraş Valiliği’ne atanan Kemal Çeber’in yerine Rize Valiliği’ne Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş atandı. 02 Kasım 2018 tarihinden bu yana Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı görevini yürüten Baydaş, 2014-2017 yılları arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ana baba ocağı Rize’nin Güneysu İlçesi Kaymakamlığı görevini yürütmüştü.


Ardeşenin sesi olarak; Bundan önce üstlendiği Güneysu Kaymakamlığı, Şırnak Beytüşşebap Kaymakamlığı ve Bir önceki dönem Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı görevlerinde kendisiyle çok önemli projelerde birlikte çalıştığımız Sayın İhsan Semim BAYDAŞ, Cumhurbaşkanı kararnamesiyle Rize Valisi olarak atandı, Sayın Valimize üstlendiği bu önemli görevde başarılar dileriz.


İhsan Selim Baydaş kimdir?
1981 yılında Malatya’da doğan İhsan Selim Baydaş, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 2003 yılında mezun olduktan sonra 2005 yılında açılan Kaymakamlık sınavını kazanarak Ağustos 2006 tarihinde ÇOMÜ’den mezun ilk kaymakam olarak Yozgat Kaymakam Adaylığı ile Mülki İdare Amirliğine başladı.
İçişleri Bakanlığı tarafından gönderildiği Amerika Birleşik Devletleri Florida Eyaletinin Orlando kentinde bulunan University Of Central Florida’da 1 yıl süreyle dil eğitimi ve ‘Kriz Yönetiminde Liderlik, Koordinasyon ve İletişim’ alanında çalışmalarda bulunan Baydaş, 93. Dönem Kaymakamlık kursunu ikincilikle tamamlayarak göreve başladığı Çeltikçi Kaymakamlığında, eş zamanlı olarak Burdur Vali Yardımcılığına vekâlet etti.

    Yorumlar

banner153
Arşiv