Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başarılı Ameliyatlara İmza Atmakta

Rize’de bölgeye hizmet veren Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bir çok dalda başarılı operasyonlara imza atarken bunlardan başlıca öne çıkan kalp ve damar bölümü başarılı ameliyatlarıyla gündemde.

09 Ekim 2021 Cumartesi 07:06
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başarılı Ameliyatlara İmza Atmakta
Rize’de bölgeye hizmet veren Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bir çok dalda başarılı operasyonlara imza atarken bunlardan başlıca öne çıkan kalp ve damar bölümü başarılı ameliyatlarıyla gündemde.Bölüm başkanlığını da yapan Aslen Ardeşen li Şaban Ergene Kalp ve damar ameliyatları konusunda zaman zaman kişisel sosyal paylaşım ağından yaptığı bilgilendirmeler ile bu başarılı ameliyatların bir kaçından kamuoyu olarak bilgilenmekteyiz.

Hastanede başarılı ameliyatlar yapan Şaban Ergene ve Ozan Karakisi ayrıca çalışkan ekip mesai kavramı gözetmeksizin her çağrıya koşarak canla başla çalışıyor ve insanların yaşama tutunmasına yardımcı oluyor.Bu başarılı oprrasuonlardan bir ikisini sayın Kalp Damaz Uzmanı Şaban Ergene’nin paylaşımından direk aktarmak istedik; İşte o başarılı müdahalelerin ardından yapılan açıklamalar “Acil Ameliyatlara devam. Ekip olarak gece yine ameliyat hanedeyiz. Göğüs ağrısı ile kardiyoloji bölümüne başvuran hastamız kalp krizi ön tanısı almış ve yapılan anjiyosunda kalbi besleyen damarların boylu boyunca tıkanıklık tespiti üzerine ve aktif göğüs ağrısı devam etmesinden dolayı acil by pass ameliyatına alınmış ( LAD ENDARTEREKTOMİ CABG*3 ) ve damar içi kireçli dokular temizlenerek (resimde paylaşılmıştır) kalbi besleyen damarlara by pass edilmiştir.Bir başka gün ve yeni bir hasta; “Bugün de ekipçe çalışmaya devam... aort damarı yırtılması (tip 1 aort diseksiyonu) sonucu hastanemize başvuran 52 yaşındaki hastamıza 6 saat süren zorlu bir ameliyatla yırtılan aort damarı ve kalp kapağı değişimi ile birlikte kalbi besleyen damarların yeniden bağlanması işlemini(Bentall operasyonu) gerçekleştirdik. Aort damar yırtılmaları genellikle kontrolsüz hipertansiyon, genetik yatkınlık gibi nedenlerle gelişmekte ve hastaların çoğu sağlık kurumuna başvuramadan hayatını kaybetmektedir. Çok şükür hastamız iyi bizlerde mutluyuz. (Dr Doğuş Hemşinli, Dr Abdullah Özdemir, Perf.Serkan Polat)
” Bu cefakar ve çalışkan ekibi bizlerde kutluyoruz.    Yorumlar

banner153
Arşiv