İddialara Cevap. “ÇAYKUR Bir Fetva Makamı Değildir”

ÇAYKUR Türk Sporunun yanında Son günlerde bazı basın yayın organlarında kurumumuzla ilgili gerçeği yansıtmayan, tamamen hayal mahsulü haberler yapılmaktadır. İddia edilen yalan haberlere göre ÇAYKUR Genel Müdürümüz İmdat Sütlüoğlu bayan spor takımlarına destek vermenin günah olduğunu söylemiş’. Sayın Genel Müdürümüzün bu yönde bir açıklaması kesinlikle olmamıştır. ÇAYKUR Kurumu bir fetva makamı değildir.

08 Şubat 2018 Perşembe 17:31
İddialara Cevap. “ÇAYKUR Bir Fetva Makamı Değildir”
 ÇAYKUR Türk Sporunun yanında

Son günlerde bazı basın yayın organlarında kurumumuzla ilgili gerçeği yansıtmayan, tamamen hayal mahsulü haberler yapılmaktadır. İddia edilen yalan haberlere göre ÇAYKUR Genel Müdürümüz İmdat Sütlüoğlu bayan spor takımlarına destek vermenin günah olduğunu söylemiş’. Sayın Genel Müdürümüzün bu yönde bir açıklaması kesinlikle olmamıştır. ÇAYKUR Kurumu bir fetva makamı değildir.

 

Türkiye’nin Çay üretiminin neredeyse tamamına karşılayan milli kurumumuz ÇAYKUR’u yıpratma girişim hem Doğu Karadeniz hem de ülke ekonomisine ihanettir. Türkiye’nin göz bebeği olan bir kuruluşun bu şekilde asparagas haberlerle yıpratılması bizleri üzmüştür. Bizler yıllardır bütün spor dallarına destek veriyoruz. Ve hatta Ülke genelinde ki sosyal etkinliklere destek verilirken asla cinsiyet ayrımı yapılmamıştır. Bu bağlamda bayanlara destek olmadığımız açık bir yalandır. Biz Sporda ayrım yapmayı doğru bulmuyoruz. Kadın erke eşitliğine inanan bir kurumuz.  Bayanların kültür, sanat ve sporda etkin olmalarını bir ülkenin gelişmişliği olarak değerlendiriyoruz.

ÇAYKUR olarak her daim Bayanların yer aldığı takımlara destek olduk. Bu konuyla ilgili olarak 2013-2018 yılları arasında 5 bayan takımına 16 kez sponsor olduk.  Bu takımlar sırasıyla şunlardır. Ardeşen GSK Hentbol, Zağnos Spor Hentbol, İdmanocağı Veleybol, Özel Kaçkar Koleji Veleybol. Bu takımların hepsi bayanlardan oluşmaktadır. Bu konuda tavrımız nettir. Bayanlara yardım etmeyi uygun bulmuyoruz cümlesi bile bize hakarettir.  Biz hem Kadın hem de Erkek sporcularımızın yanındayız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

 

    Yorumlar

banner149
Arşiv