ÇAYKUR'dan Randevulu Yaş Çay Alımına Düzenleme

ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, kuru çay satışlarında yılın ilk 3 aylık dönemine göre son 10 yılın satış rekorunu kırdıklarını söyleyerek yaş çay alırken kaliteye dikkat etmeliyiz. Bu nedenle yaş çay alımında randevulu sistemde değişikliğe gittik. Diye konuştu.

24 Mart 2019 Pazar 09:00
ÇAYKUR'dan Randevulu Yaş Çay Alımına Düzenleme
ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim'in konu ile ilgili açıklaması şu şekilde; Kaliteye önem vermeliyiz, "Bu nedenle yaş çay alımında randevulu sistemde değişikliğe gittik. Üreticilerimiz haftada en az üç gün satış yapabilecek. Çay bahçesi 5 dönümden az olanlar 3 gün, 5 ile 10 dönüm arası 4 gün, 10 dönümden fazla çay bahçesi olanlar her gün çay satabilecek. Herkes çayını kendisine verilen süre içerisinde taze olarak toplayabilecek."

 

Alim, soğuk çayda bu yıl 120 milyon litrenin üzerinde satış yapmayı hedeflediklerini söyledi. Alim, kuru çay satışlarında da yılın ilk 3 aylık dönemine göre son 10 yılın en iyi satış rakamlarına ulaştıklarını söyledi.

Alim, Türkiye'de yıllık kuru çay tüketiminin 250-255 bin ton seviyesinde olduğunu, bunun da ÇAYKUR ve özel sektör tarafından karşılandığını söyledi.

Çay fabrikalarının yeni sezona hazırlandığını anlatan Alim, "15 Nisan'da bütün fabrikalarımız yaş çay alımına hazır olacak. Hava şartlarına göre yaş çay alımı belirlenecek ama bizim bir eksiğimiz olmayacak. Yıl başından itibaren yaş çayın kalitesini artırmak için personel eğitimlerimiz devam ediyor. Bu var olan kuru çayın kalitesini daha da yukarı taşıyacak." şeklinde konuştu. 

    Yorumlar

banner149
Arşiv