Kaçkar Devlet Hastanesine Yeni Atamalar

Kaçkar Devlet Hastanesine boş bulunan idari kadrodaki yöneticilerin yanı sıra, atanan uzman hekimlerde görevlerine başladı.

17 Kasım 2020 Salı 16:12
Kaçkar Devlet Hastanesine Yeni Atamalar
Rize İli Pazar Hamidiye mevkiinde bulunan Kaçkar devlet hastanesi mevcut 142 yatak kapasitesine, tıbbi cihaz ve malzeme donanımına rağmen özellikle uzman hekim eksikliği sebebiyle beklenen hizmet kalitesini yakalayamamış idi.

 

Oysa gerek konumu gerekse de hitap ettiği yoğun nüfus sebebiyle bölge halkıma en üst seviyede hizmet verme zorunluluğu kaçınılmaz bir gereksinimdi.

 

Bu minvalde Sağlık Bakanlığı ile yapılan yoğun görüşmeler ve durum tespiti neticesinde acil ihtiyaç duyulan birçok uzman hekiminin atamaları hastaneye yapılmış olup, bundan sonra da elden geldiğince ihtiyaç duyulan hekim desteği sürdürüleceği teyit edildi.

 

Ayrıca hastanede alanında ve üstlendiği her görevde başarılı bir hekim olan İsmail Hakkı Yenilmez’in emekliye ayrılmasıyla boş bulunan başhekimlik kadrosuna uzman doktor Dr. Gürkan Altuntaş’ın, başhekim yardımcılığı kadrosuna da uzman doktor Dr. Hanife Yeniay’ın atamaları yapıldı.

 

Göreve getirilen Başhekim görevine başlamış olup, başhekim yardımcısı ise 23 Kasım 2020 tarihi itibariyle görevine başlayacağı bildirildi.

Aynı zamanda son kuradan Rize iline atanan genel cerrahi uzmanı görevine başlamış olup, fizik tedavi ve kadın doğum uzmanları ise en kısa sürede başlayacağı verilen bilgiler arasında.

 

Sonuçta gerek ataması yapılan güçlü idari kadro gerekse de eksikliği duyulan uzman hekimlerin göreve başlamış olması, bundan sonra da destek sürecinin devam edeceği hasebiyle hastane daha da güçlenerek mevcut kalitesinin üzerinde bir hizmet sunacağı ortaya çıkmakta.

 

Bun vesileyle Ardeşeninsesi olarak göreve başlayan yönetici ve hekimlerimize yeni görevlerinde başarı dileklerimizi iletir; iletirken ilimize, bölge halkımıza da bu sürecin ve akabinde verilecek hizmetler babında hayırlı olmasını temenni ederiz.

 

    Yorumlar

Arşiv