Kaçkar Devlet Hastanesine, 58 adet 4924 Sözleşmeli Uzm. Doktor Kadrosu

Kaçkar Devlet Hastanesinde Doktor eksikliğine çözüm geldi. 2010 yılında hizmete açılan Kaçkar Devlet Hastanesi bölgeye hizmet veren son 4 yıldır doktor uzun süre durmuyor şikâyeti her alanda dile getirilmekteydi. Uzmanlık ..

18 Ocak 2023 Çarşamba 08:40
Kaçkar Devlet Hastanesine, 58 adet 4924 Sözleşmeli Uzm. Doktor Kadrosu
Kaçkar Devlet Hastanesinde Doktor eksikliğine çözüm geldi. 2010 yılında hizmete açılan Kaçkar Devlet Hastanesi bölgeye hizmet veren son 4 yıldır doktor uzun süre durmuyor şikâyeti her alanda dile getirilmekteydi. Uzmanlık ..

Kaçkar Devlet Hastanesinde Doktor eksikliğine çözüm geldi.

2010 yılında hizmete açılan Kaçkar Devlet Hastanesi bölgeye hizmet veren son 4 yıldır doktor uzun süre durmuyor şikâyeti her alanda dile getirilmekteydi. Uzmanlık  için gelen doktor, zorunlu hizmet süresi dolunca kalmak için bir sebebi olmadığını ve bölge yaşam koşullarının mağduriyet getirmesi şikâyetiyle hemen gidiyorlardı. Ancak bakanlığın son aylarda yaptığı BEYAZ  REFORM ve Rize’de Kaçkar Devlet Hastanesine tahsis ettiği 58 adet 4924 sözleşme Uzm. Kadrosu doktorların ekonomik olarak memnuniyet oluşturması kalma sebebi oldu.58 adet açılan 4924 sözleşme kadrosu memnuniyet oluşturdu.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan kararla Eleman Temininde Güçlük Çekilen Yerlerde ve Hizmet Dallarında 2023 yılında sağlık hizmetinin etkin bir şekilde yürütülmesi amacıyla sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek hizmet birimleri ve kadro sayıları yayınlandı.

6 Aralık 2022 tarihli Resmi Gazete’de yer alan Cumhurbaşkanlığı kararında, Eleman Temininde Güçlük Çekilen Yerlerde ve Hizmet Dallarında Sağlık Hizmetlerinin Etkili ve Verimli Bir Şekilde Yürütülebilmesi Amacıyla Sözleşmeli Sağlık Personeli İstihdam Edilecek Hizmet Birimlerinin, 2023 Yılında Uygulanmak Üzere Tespit Edilmesi hakkındaki karar yayımlandı.

Bölge halkı doktor sıkıntısının son bulmasına sevinirken emeği geçen herkese teşekkürlerini dile getirdiler.

 

    Yorumlar

banner153
Arşiv