Ardeşen Haberleri Haberleri Tümü

Temiz Çevre İçin Uzanan Ellere Ardeşen Belediyesinden Tam Destek.

Üniversite Öğrencilerinden Topluma Verdiği Örnek Ders Alkış Topladı. Ardeşen Belediyesinin de Destekleriyle Üniversite Öğrencilerinden Örnek Bir Proje Hayat Buldu.

 

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ), Ordu Üniversitesi, Avrasya Üniversitesi ve Erzurum Atatürk Üniversitesinden bir grup öğrenci Ardeşen’de örnek bir proje için bir araya geldi.

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya ve Belediye Temizlik İşleri koordinesinde Karadeniz sahil şeridi boyunca geri dönüşüm atıkları (pet şişe, plastik atık, poşet vs.) toplayarak hem topluma doğanın kirletilmemesi ve korunması hem de geri dönüşüm için ham madde sağlayan bu atıkları ayrıştırarak yetkili birimlerin alması için hazır edilmesi konusunda örnek bir davranış başladı.

 

Bu güzel ve bir o kadar da anlamlı projeye Ordu üniversitesi-Grafik Tasarım bölümü öğrencisi Mevlut Fırıncı, KTÜ PDR Öğrencisi Neslihan Fırıncı, Erzurum Atatürk Üniversitesi Öğrencileri Tayfun Fırıncı ve Volkan Fırıncı, Avrasya Üniversitesi Öğrencisi Ayşenur Yalçın ve Ardeşenli Oğuzhan ve Kenan Varer’e araç ve materyal desteği veren Ardeşen Belediyesi örnek bir projeye hayat vermiş oldu.

 

Bu manada Ardeşeniinsesi Gazetesi olarak bölgemizi, çevremizi ve doğamızın korunması adına başlatılan, toplumun çöp olarak gördüğü ancak ayrıştırıldığında geri dönüşüm için ham madde sağlayan evsel, iş yeri ve sanayi atıklarının gelişi güzel atılmaması ve mutlak sürette ayrıştırma yapılması konusunda bizlere ve topluma örnek olmaları hasebiyle projenin düşünülüp uygulanarak sonuç alınmasında emekleri olan her kese gönülden teşekkür ederiz.

 


Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz